رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146917

سرقت گوشی تلفن همراه منجر به انتشار عکس‌های خصوصی شد

.

رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری فردی که با سرقت گوشی تلفن همراه یک خانم بوشهری، با انتشار تصاویر ذخیره شده بر روی آن ، در شبکه‌ اجتماعی واتساب اقدام به تهدید و اخاذی کرده بود ، خبر داد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا بوشهر در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه شخصی با ارسال تصاویر بسیار خصوصی موجود در گوشی تلفن همراه خواهر وی که اخیراً آن را مفقود کرده ، در شبکه اجتماعی واتساب شروع به تهدید و بیان درخواست‌های شیطانی از شاکیه نموده بود که رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی و احضار متهم با دستور قضایی به این پلیس بیان داشت : نامبرده در بازجویی‌های فنی انجام شده ابتدا هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌کرد ولیکن پس از مواجهه با ادله و مدارک موجود اقرار کرد بعد از دو روز که تلفن‌ همراه خواهر شاکیه را در پیست اسکی در خارج از استان پیدا کردم ، از طریق شبکه اجتماعی واتساب اقدام به ارسال تصاویر موجود در حافظه گوشی مفقودی برای شاکی نموده و شروع به تهدید و اخاذی از شاکی کردم .

سرهنگ مهدی قاسمی با اشاره به اینکه گوشی‌های تلفن همراه وسیله مناسبی برای تهیه فیلم و عکس‌های خانوادگی ،خصوصی و همچنین محل امنی برای نگهداری آنها نیست، به شهروندان توصیه کرد تا حد امکان از ذخیره کردن این نوع تصاویر در گوشی‌های تلفن‌همراه یا رایانه شخصی خودداری کنند.

وی با یادآوری قانون جرایم رایانه‌ای به افراد خاطی هشدار داد: هرگونه مزاحمت در فضای مجازی برای دیگران جرم تلقی شده و برابر قانون ، مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی در انتظار این گونه افراد می‌باشد.

رئیس پلیس فتا بوشهربیان داشت : شهروندان می توانند با اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی و کانال رسمی پلیس فتا در پیام‌رسان‌های داخلی با آی دی cyberpolice @ با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط