رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۱-۲۳ ۱۹:۱۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۹

برداشت غیر مجاز از حساب شاکی به بهانه دریافت طلب

برداشت غیر مجاز

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از دستگیری عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروند دماوندی خبر داد و گفت : اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار دیگران حتی دوستان و آشنایان قرار ندهید.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ رضا ملوکی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان ضمن مراجعه به این پلیس اظهار داشت شخص ناشناسی اقدام به برداشت پول از حساب بنده به صورت اینترنتی  کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی حساب بانکی شاکی مشخص شد، فردی ناشناس با دسترسی غیر مجاز به حساب بانکی وی توانسته مبالغی را برداشاته و برای اقدامات مجرمانه خود استفاده کند.

سرهنگ ملوکی افزود: با اقدامات فنی کارشناسان این پلیس مشخصات عامل برداشت شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به این پلیس متقل شد ، متهم به هویت "م-ا" با مشاهده ادله ارتکاب جرم، با انگیزه تسویه حساب لب به اعتراف گشود و ادامه داد که از شاکی پرونده طلب کار بوده و برای کسب طلب خود اقدام به این کار کرده است.

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران ضمن بیان اینکه متهم به همراه پرونده به بازپرسی شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دماوند منتقل شد، به  شهروندان هشدار داد : درحفظ و نگهداری اطلاعات کارت بانکی کوشا باشند، به هیچ‌ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و درهنگام خرید‌ اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند.

 این مقام مسئول گفت: حفظ اطلاعات شخصی مانند اطلاعات بانکی به عهده خود کاربر است و نباید فرصت سوء استفاده از این اطلاعات به سایبرن داده شود. شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک می توانند از طریق شماره تماس ۳۶۲۲۴۴۹۰ و یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آن را گزارش کنند .

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط