رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 146966

اعتمادی که منجر به سرقت 120 میلیونی ریالی شد

اعتمادی که منجر به سرقت 120 میلیونی ریالی شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: فردی که با سوء استفاده از اعتماد دیگران اقدام به کلاهبرداری  می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه احدی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان سردشت مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی برداشت غیر‌مجاز صورت گرفته است، موضوع در اسرع وقت در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ضمن شناسایی و دستگیری متهم، مشخص شد شاکی پرونده با توجه به اینکه توانایی و سواد استفاده از دستگاه خودپرداز را نداشته، کارت بانکی خود را جهت انجام عملیات بانکی در اختیار متهم قرار می‌دهد.

این مقام انتظامی افزود: فرد مورد نظر نیز از اعتماد شاکی سوء‌استفاده نموده و ضمن فعال نمودن رمز دوم، اطلاعات کارت بانکی وی را نیز بدست آورده و مبلغی در حدود 120 میلیون ریال در طی چندین مرحله برداشت کرده است.

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه برداشت در چندین مرحله صورت گرفته است، گفت: اگر شهروندان سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را فعال نمایند در اسرع وقت می‌توانند از تراکنش‌های حساب خود اطلاع پیدا کرده و در اسرع وقت اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اکثر گرفتاری‌هایی که در فضای مجازی برای افراد بوجود می‌آید در نتیجه اعتماد بی‌جا به دیگران می‌باشد، گفت: با قرار ندادن کارت‌های بانکی، اطلاعات حساب‌های خود و ... در اختیار دیگران از افتادن در دام افراد کلاهبردار و سودجو پیشگیری کنید.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه مشکلی در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) با این پلیس در میان بگذارند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط