رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 146972

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آسیب‌های فضای مجازی در جمع دانش آموزان

کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی سایبری درجمع دانش آموزان دبیرستان دکتر حسابی فارس با هدف آشنایی کاربران با آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: کارشناس پلیس فتا استان فارس ستوانیکم امیر سبزلون با حضور در جمع دانش آموزان اظهار کرد: عدم مدیریت اطلاعات کاربران در فضای مجازی می‌تواند تهدیدی جدی برای آنان محسوب گردد و آسیب های غیرقابل جبرانی را برای کاربران در پی داشته باشد مثلاً اگر اطلاعات ارزشمند خود را در دستگاه‌هایی مانند تلفن‌های همراه هوشمند نگه می‌دارید رعایت نکات امنیتی بسیار ضروری است.

وی افزود:همه اطلاعات شخصی ما می‌تواند مورد سوءاستفاده قرار گیرد، افراد فرصت طلب با بهره بردن از  شگردهای نوین به سرقت اطلاعات پرداخته و با روش‌های عوام فریبانه از آنان اخاذی می کنند .

این مقام مسئول ادامه داد: کاربران به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و تصاویر خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی  خود را حتی برای افراد قابل اعتماد هم به اشتراک نگذارند و به منظور پیشگیری از بروز برخی جرایم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر بر روی سیستم‌های رایانه‌ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خودداری کنند.

وی گفت : هرگز به افراد ناشناس اعتماد نکنند و به درخواست کاربرانی که نمی‌شناسند، پاسخ ندهند و تحت هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مالی خود را ارسال نکنید.

کارشناس پلیس فتا استان فارس در پایان ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir گفت: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط