رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-11-27 10:49
تنظیم اندازه قلم

پ

1:55
کد خبر: 146982

همایش تخصصى پلیس فتا استان خراسان رضوى برگزار شد

شاخصه آمادگی و اشراف اطلاعاتی هوشمندانه با حضور پلیس فتا معنا و مفهوم می‌یابد

همايش تخصصى پليس فتا استان خراسان رضوى با حضور فرمانده انتظامی اين استان و جمعى از مسئولان اين پليس با هدف بررسى روند رشد جرايم سايبرى و اقدامات پليس فتا در اين استان برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى پلیس فتا: سرتیپ محمد کاظم تقوی فرمانده انتظامی استان خراسان رضوى در همایش تخصصی پلیس فتا شهرستان های این استان با تبریک دهه فجر گفت:استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد به واسطه وجود بارگاه ملکوتی ثامن الحجج از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و نظم و امنیت زائران و مجاوران این حرم مطهر رضوی بسیار مهم است.

وی بر تجهیز پلیس فتا و هچنین بهره‌مندی از نیروی متخصص در پلیس فتا این استان به عنوان یک اولویت مهم و اساسی تاکید کرد.

وى خاطر نشان کرد: حضور پلیس فتا نماد و شاخصه آمادگی و اشراف اطلاعاتی هوشمندانه پلیس است. چراکه ماهیت هجمه‌ها و حمله دشمنان به کشورمان پیچیده و سایبری شده و از سوی دیگر افزایش ۹۰ درصدی جرایم سایبری حکایت از اهمیت و حساسیت کار پلیس فتا دارد.

سردار تقوی افزود: سالانه چهار میلیون زائر خارجی و ٣٠ میلیون زائر داخلی به مشهد سفر می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش ۴٠ درصدی ورود مسافران به مشهد و استان خراسان رضوی از طریق مرزها طی ١٠ ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ادامه داد: در این مدت سه میلیون و ٨٠٠ هزار نفر از طریق مرز وارد استان شده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: به رغم داشتن مرز طولانی در کنار افغانستان، امنیت این استان و مشهد به خوبی تامین شده است.

وی گفت: وقتی ضریب نفوذ اینترنت و فضای مجازی به بیش از ٧۵ درصد رسیده دیگر نمی‌توان گفت به دلیل محدودیت‌ها نمی‌توان در مکانی تاثیرگذار بود، نیروهای پلیس باید به علم و دانش و مهارت روز مجهز باشند تا امکانات آنان کارایی داشته باشد.

سردار تقوی ادامه داد: هرچند ابزار از موضوعات مورد توجه برای برقراری امنیت است اما نیروهای پلیس نیز باید جزو باهوش ترین، بصیرترین و باتقواترین عناصر ناجا باشند.

رییس پلیس فتا خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: این گردهمایی با هدف آسیب‌شناسی سایبری و تبیین سیاست‌ها و برنامه عملیاتی پلیس فتا برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب برپا شده‌ است.

سرهنگ جواد جهانشیری افزود: پلیس فتا از سال ۱۳۹۰ کار خود را آغاز کرده و هم اکنون پنج پایگاه پلیس فتا در مشهد فعال است.

وی ادامه داد: در ۱۱ شهرستان این استان پایگاه پلیس فتا به صورت مصوب و در ۱۸ شهرستان نیز به صورت تدبیری فعالیت می‌کند که امید است این روند منجر به کاهش زمان رسیدگى به جرایم سایبرى در این استان و برخورد قاطعانه با اینگونه جرایم گردد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط