رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:42
کد خبر: 146992

کارگاه آموزشی باهدف ارتقاء سواد مجازی خانواده ها در ارشاد اسلامی برگزار شد

برگزاری کارگاه آموزشی باهدف ارتقاء سواد مجازی خانواده ها در ارشاد اسلامی

کارشناس اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم پلیس فتا کردستان ضمن حضور در جمع کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، کارگاه آموزشی با موضوع امنیت در فضای مجازی و تهدیدات شبکه‌های اجتماعی، باهدف افزایش تعامل و بالا بردن سواد مجازی کارکنان برگزار کرد. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سروان سعید اسکندری کارشناس اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا استان کردستان در حاشیه این مراسم گفت: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و هوشمند، هر قشری را خواسته یا ناخواسته به سمت فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران  به نحوه استفاده درست از ابزارها و موقعیت های این فضا نا آگاه باشند ، مانع بروز بسیار از مشکلات می شوند.

کارشناس اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا در خصوص حفاظت از حریم خصوصی در فضای مجازی توصیه کرد: با توجه به ورود کودکان و والدین در فضای مجازی باید ابتدا والدین خود با تهدیدات و آسیب های این فضا آشنا باشند، لذا بامهارت افزایی کارکنان ، می‌توان ضمن ارتقای سواد سایبری آنان در مواجه با تهدیدهای فضای مجازی، آگاه سازی کودکان و افراد خانواده با آسیب های این فضا را در اولویت زندگی خود قرار دهند.

این کارشناس سایبری با اشاره به غیرواقعی بودن ارتباطات و هویت ها در این فضا ادامه داد: والدین و جوانان باید دقت داشته باشند که بسیاری از اشخاص با هویت غیرواقعی در این فضای بی انتها حضور دارند و نباید به راحتی به دیگران اعتماد کنند.

کارشناس پلیس فتا کردستان در ادامه این کارگاه آموزشی گفت: به هیچ وجه از انتقال اطلاعات شامل تصاویر خصوصی، مالی و اطلاعات هویتی خود برای افراد غریبه در شبکه های اجتماعی خودداری کنند تا زمینه بروز مشکلات فراهم نشود.

کارشناس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در ادامه این نشست اموزشی گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات کاربران و خانواده ها دقت داشته باشند اخبار را از منابع موثق اخذ و به شایعات دامن نزنند.

سروان اسکندری با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را پل ارتباطی با کارشناسان این پلیس خواند و بیان داشت : افراد باید نسبت به استفاده درست از فضای مجازی دانش خود را افزایش دهند تا زمینه بسیاری از مشکلات در این فضا از بین برود، همچنین پلیس فتا از شما دوستان و همکاران درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی یا شماره تلفن 21823274-087 گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط