رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-11-28 15:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 146999

شناسایی عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در تلگرام

عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در تلگرام دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی دختری  جوان در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد و گفت: طبق قانون جرایم رایانه ای هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف و منتشر کند به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتا استان گیلان در تشریح این خبراظهار داشت: در پی مراجعه خانمی جوان مبنى بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ پورمستمند افزود:کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و انجام تحقیقات فنی، متهم را شناسایی کردند و باهماهنگی مراجع قضایی به اداره پلیس انتقال دادند.

وی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم  به جرم خود خود اعتراف کرد و دلیل این اقدام را رسیدن به خواسته‌های نامشروع خود عنوان کرد. 

رئیس پلیس فتا استان گیلان با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد، تصریح کرد: طبق ماده 16 فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، هر کس به وسیله سامانه  های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان گیلان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط