رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-11-29 11:37
تنظیم اندازه قلم

پ

2:00
کد خبر: 147008

عامل ایجاد صفحه جعلی برای خانم جوان شیرازی دستگیر شد

صفحه جعلی

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی عامل مزاحمت اینترنتی خبر داد و گفت: متهم با ساخت پروفایل جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام باعث ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت شاکیه شده بود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس درتشریح این پرونده قضایی به خبرنگار ما گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا مبنی بر ساخت حساب کاربری جعلی به نام وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و سوء استفاده از تصاویرآن، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکیه موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد : با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از  شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویرخصوصی شاکیه نموده که سبب هتک حیثیت وی گردیده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کاراگاهان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات بدست آمده متهم که یکی از دوستان نزدیک شاکی بود را شناسایی ودستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی بیان داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هر گونه جرم انتسابی شده و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه‌ با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و در ادامه گفت صفحه اینستاگرامی منتسب به وی بوده و اقدام به انتشار تصاویر شخصی شاکیه در فضای مجازی کرده است.

رئیس پلیس فتا فارس با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع سوءاستفاده از تصاویر پروفایل کاربران یا تصاویری که اشخاص در فضای مجازی منتشر کرده اند ، بیان داشت: انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی، خود مجوزی است برای افراد سودجو که بتوانند هر نوع استفاده‌ای از تصاویر و فیلم‌های کاربران نمایند.

این مقام سایبری در استان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: به هیچ عنوان از تصاویر خود، همسر و فرزندان در پروفایل و صفحات شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند، زیرا کلاهبرداران به راحتی می‌توانند تصاویر شما را ذخیره نموده و اقدام به عمل مجرمانه مانند کلاهبرداری و اخاذی نمایند و یا با ایجاد تغییر یا اضافه کردن نوشته در آنها موجب هتک حیثیت شما گردند.

سرهنگ سلیمانی با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد از مطالب آموزشی این سایت استفاده نموده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط