رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۳ ۱۰:۲۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۹

انتقام جویی شریک سابق در فضای مجازی

هتک حیثیت

رئيس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف پرونده با موضوع انتقام جویی در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد و گفت: متهم از این طریق اهداف مجرمانه خود را عملي می ‌کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت : مردی ۴۲ ساله ساکن حوالی محله کامرانیه ضمن مراجعه به پلیس، گفت فردی ناشناس با ایجاد صفحه جعلی با مشخصات وعکس وی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به ارسال پیام و تصاویر شخصی و خصوصی برای دوستان و آشنایانش کرده و موجب ناراحتی و سلب آسایش از وی شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد : پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند ؛ در این خصوص متهم که مردی ۴۱ ساله و ساکن نیاوران تهران بود، شناسایی و به پلیس فتا احضار شد . 

وی ادامه داد : با حضور متهم و دعوت از شاکی، مشخص شد متهم شریک و همکار سابق شاکی بوده که پس از جدایی شراکت؛ به علت طلب مالی از شاکی و بی توجهی وی در پرداخت بدهی خود قصد آبروریزی از این طریق را داشته است.

رئیس پلیس فتا پایتخت  با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش ، به شهروندان متذکر شد: حضور و تعامل کاربران مختلف با فرهنگ ها، تربیت ها و آداب اجتماعی متفاوت، میطلبد یک سری قاعده جهت حفظ حریم خصوصی و روابطی در چهارچوب، بنا شود تا افراد با رعایت آن به حفظ ورعایت "اخلاق" دست بزنند اما متاسفانه امروزه به چشم می خورد نبود تعهد اخلاقی در این فضا همراه با سوء استفاده از چنین محیط هایی برای دستیابی به مقاصد شخصی وکینه ورزی و در نتیجه زیر پا گذاشتن اخلاق است .

سرهنگ کاظمی خاطر نشان کرد : اگر فردی خودش را در چنین محیط هایی کنترل کند در حقیقت به طرف دیگر خود یعنی هزاران یا حتی میلیون ها کاربر دیگرقاعده اخلاق را نشان داده است و در نتیجه داشتن دو مهارت خود کنترلی و خود مدیریتی باعث می شود اخلاق به عنوان یک اصل مدیریتی در تمامی شئون زندگی و در فضای مجازی رعایت شود.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط