رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۴ ۰۹:۴۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۰

درج آگهی در شیپور و ایجاد مزاحمت برای مدیر آموزشگاه دخترانه

آموزشگاه دخترانه

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و احضار عامل درج آگهی جعلی در وب سایت شیپور به انگیزه شکل گیری مزاحمت های تلفنی از طریق کاربران بی خبر برای شاکیه خبر داد.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: با مراجعه خانمی ۴۱ ساله  از شهرستان بندرعباس و طرح شکایتی با موضوع انتشار آگهی جعلی در فضای مجازی،پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

این مقام مسئول بیان داشت : افراد زیادی برای استخدام در آموزشگاه دخترانه با حقوق ماهیانه ۳.۵  الی ۵ میلیون تومان با خانم مذکور تماس می گیرند،شاکیه متوجه می شود در وب سایت شیپور آگهی جعلی استخدام مدرس به صورت پاره وقت برای برخی از کتاب های درسی مقطع دبیرستان با ثبت شماره تماس و نام آموزشگاه تحت مدیریت وی منتشر شده است،بنابراین اقدام به تهیه مستندات و ثبت شکوائیه با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی می کند.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان بیان داشت : با بررسی ها و استعلامات حاصله مشخص شد اکانت کاربری در وب سایت شیپور از طریق کدفعال سازی ارسالی به سیم کارت و همچنین اینترنت دیتای گوشی هوشمند خود شاکیه ایجاد شده است بنابراین مسئولیت به وقوع پیوستن جرم و ادله دیجیتال متوجه خانم مذکور می باشد و مظنونی از سوی شاکیه معرفی نشد ،پرونده مختومه و برای کسب تکلیف به دادسرا ارسال شد.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" گفت: در برخی از پرونده های متشکله ، ابزار جرم و اینترنت مصرفی از طریق تجهیزات دیجیتال و دیتای متعلق به خود شاکیان به علت سهل انگاری و توسط آشنایان آنها انجام می گیرد،در واقع پس از استعلامات حاصله،ادله دیجیتال متوجه شاکی خواهد بود،بنابراین ضروری است کاربران اینترنتی نسبت به اشتراک گذاری وای فای شخصی جهت استفاده گروهی و همچنین رها سازی یا تحویل گوشی هوشمند خود به افراد تا حد امکان پرهیز نمایند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، خاطر نشان کرد : شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند .

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط