رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:46
کد خبر: 147034

فروشگاه آنلاین مطمئن انتخاب کنید

خرید انلاین

رئیس پلیس فتا البرز توصیه‌هایی را به شهروندان در خصوص کلاهبرداران سایبری در به دام انداختن طعمه‌های خود بیان کرد و گفت: با هوشیاری  در فضای مجازی خرید مطمئن خود را تضمین کنید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اقبالی رئیس پلیس فتا البرز اظهار داشت : برخی از مجرمان برای دستیابی به اطلاعاتِ کارت اعتباری شهروندان با راه اندازی فروشگاه‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی اقدام به فریب افراد  می کنند .

وی تاکید کرد: مشخصات وب‌سایت را کاملا بررسی کنید برای اطمینان بیشتر با شماره‌ای که در وب‌سایت درج شده تماس بگیرید، در یک وب‌سایت معتبر معمولا نشانی، شماره‌ تلفن یا آدرس واقعیِ محل شرکت یا فروشگاه قرار داده شده است  اگر چنین اطلاعاتی در وب‌سایت وجود ندارد، به آن شک کنید.

سرهنگ اقبالی در توصیه به کاربران افزود: اگر قیمت کالا بیش‌ازحد پایین بود در چند وب‌سایت مشابه جست‌وجو کنید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید.

وی تاکید کرد: یکی از روش‌های مستقیم سرقت اطلاعات شخصی با استفاده از تکنولوژی  Wi-Fi رایگان، هرگز از طریق اتصال به Wi-Fi عمومی خرید آنلاین انجام ندهید .

رئیس پلیس فتا البرز در خصوص رمز عبور حساب کاربری‌تان یادآور شد:  یک رمز قوی با مجموعه‌ پیچیده از حروف لاتین بزرگ و کوچک همراه با اعداد و نشانه‌های مختلف برای حساب‌تان ایجاد کنید و برای چند حساب کاربری از یک رمز عبور مشابه استفاده نکنید.

سرهنگ اقبالی اضافه کرد: هموطنان برای خریدهای مجازی قبل از هر اقدام، از اصلی بودن صفحه سایت و آدرس اینترنتی مطمئن شوند تا گرفتار سایت‌های جعلی وکلاهبرداری و یا بعضا برداشت‌های غیرمجاز نشوند و از در اختیار قرار دادن رمز بانکی خود به دیگران خودداری کنند تا باعث سوءاستفاده‌های متعدد نشود.

وی در خصوص فروشگاه‌های مطمئن اضافه کرد: قبل از ارائه‌‌ اطلاعات شخصی حتما بررسی کنید آدرس صفحه پرداخت( URL‌) با https آغاز شود نه با http که یکی از لازمه هاست ولی دلیل بر امنیت کامل نیست.

این مقام انتظامی گفت: پس از انجام تراکنش‌های مالی، رسید خود را دریافت و آن را بررسی کنید و چنانچه انجام تراکنش مالی ناموفق بود، رسید مربوطه را نزد خود نگه دارند تا از بازگشت پول به حساب بانکی خود مطمئن شوند.

رئیس پلیس فتا استان البرز ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir  خاطر نشان کرد: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط