رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۴ ۱۲:۱۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۴

روابط والدین با فرزندان تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته است

تاثیر شبکه اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان کردستان به گسست نسلی که فضای مجازی بین والدین و فرزندان ایجاد کرده اشاره کرد و گفت: امروزه روابط والدین و فرزندان نیز مانند سایر جنبه‌های زندگی تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش‌پور رئیس پلیس فتا استان کردستان تصریح کرد: توسعه فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی و استفاده آن از سوی شهروندان موجب دوری اعضای خانواده از یکدیگر شده است و روابط عاطفی بین والدین و فرزندان را کم کرده است و به گونه‌‌ای که به رغم نزدیکی فیزیکی و در زیر یک سقف بودن در داخل خانواده، گاه افراد خانواده فاصله عاطفی زیادی را از یکدیگر تجربه می­‌کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد خانواده کمترین مراودات و گفتگوی همدلانه را با هم دارند و این آسیب حتی در بین زوجین نیز مشاهده می‌شود‌، ادامه داد‌: کم رنگ شدن روابط عاطفی در بین اعضاء خانواده از عوامل مخرب و زمینه ساز سست شدن بنیان خانواده و آسیب‌های بعدی آن از جمله طلاق عاطفی و کم شدن صمیمیت در بین خانواده است.

سرهنگ دانش‌پور یادآور شد: ادامه این روند، گسست نسلی را در پی دارد که ترمیم آن بسیار سخت و گاهی غیر ممکن خواهد بود دیگر والدین و فرزندان کمتر در فضاهای مشترک فیزیکی و عاطفی و اطلاعاتی و تفریحی واقعی، خاطرات مشترکی را با هم تجربه می­‌کنند‌.

وی با بیان اینکه فرزندانی که با فضای مجازی بزرگ شده و پرورش می‌یابند پرخاش‌گر و دارای افت اخلاقی هستند‌، گفت: این فرزندان بلوغ زود رس جنسی پیدا می‌کنند و به فرهنگ‌ها و سنت‌ها کم توجه هستند و این آسیب‌ها می‌طلبد که  والدین توجه بیشتری به برقراری رابطه عاطفی با فرزندان خود داشته باشند و پیشگیری بهتر از درمان است .

رییس پلیس فتا استان کردستان به خانواده‌ها و والدین توصیه کرد‌: خانواده‌ها می‌توانند مطالب آموزشی مورد نیاز خود را از سایت پلیس فتا دریافت نمایند و در صورت نیاز با کارشناسان پلیس فتا به صورت حضوری مشاوره بگیرند‌.  

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط