رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۵ ۰۸:۴۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۰

خواستگار نافرجام راز پشت پرده انتشار تصاویر خصوصی شاکی را برملا کرد

خواستگاری نافرجام

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت : عامل مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی در اینستاگرام، از اقوام شاکی از آب در آمد. 

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درگفت‌وگوی خبری با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: خانمی ۲۵ ساله ساکن تهران از اتباع خارجی با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای به پلیس، اظهار داشت فردی ناشناس اقدام به انتشار تصاویر شخصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام به صورت استوری کرده که باعث هتک حیثیت و آبرو ریزی و همچنین بروز مشکلات عدیده در زندگیش شده است.

سرهنگ تورج کاظمی بیان داشت: پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت. کارآگاهان پلیس در تحقیقات خود متوجه شدند متهم از اتباع خارجی می باشد، با شناسایی هویت وی، متهم که مردی ۳۳ ساله بود به پلیس احضارشد؛ شاکی به محض حضور در پلیس هویت متهم را شناخت و بیان کرد او از اقوام وی می باشد و به سبب ارتباط فامیلی به تصاویر خصوصی او دسترسی پیدا کرده بود.

این مقام انتظامی گفت: بدین ترتیب با حضور متهم نسبت فامیلی وی با شاکی، راز پشت پرده او را آشکار کرد و متهم صراحتاً  عنوان کرد موضوع مربوط به خواستگاری من از این خانم است که با شنیدن جواب منفی از وی عصبانی شدم و درصدد انتقام؛ یک لحظه یک فکر شیطانی به سرم زد و تصاویر خصوصی وی را در اینستاگرام استوری نمودم و حال از کارم پشیمانم و درخواست بخشش دارم؛لذا پرونده به همراه متهم و شاکی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد .

رئیس پلیس تهران بزرگ تصریح کرد: حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی برای جلوگیری از سرقت هویت و کلاهبرداری ضروری است. به غیر از این خطرات، بخش هایی از اطلاعات شخصی وجود دارد کـه افراد نمی خواهند این اطلاعات فاش شود و دیگر افراد متوجه این اطلاعات شوند. افشا اطلاعات خصوصی در فضای مجازی گاهاً سهوی و یا به راحتی اتفاق می افتد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت: از آن جایی که ما امروزه اکثر کارهای خود را از طریق اینترنت انجام می دهیم و زمان زیادی را صرف شبکه های اجتماعی می کنیم و بسیاری از امور کسب و کارها همچون ارسال اسناد و مدارک از طریق ایمیـل انجـام می شود به همین دلیـل افشا اطلاعات چه به صورت سهوی و یا عمدی امکان پذیر است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط