رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۵ ۰۸:۵۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۱

جلسه هم‌اندیشی به‌منظور مقابله با انتشار محتوای کذب در خصوص بیماری کرونا برگزار شد

1

جلسه هم‌اندیشی رئیس پلیس فتا با مسئولان روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی به جهت جلوگیری از انتشار اخبار و شایعات کذب و هم‌چنین کلاه‌برداری‌های مالی از کاربران در خصوص بیماری کرونا برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : در حاشیه برگزاری جلسه هم‌اندیشی رئیس پلیس فتا با مسئولان روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری ضمن هشدار به انتشاردهندگان شایعات و محتوای کذب در خصوص بیماری کرونا در فضای مجازی بر تعامل مناسب با دانشگاه علوم پزشکی به‌منظور اطلاع‌رسانی گسترده در انتشار هشدارهای لازم به شهروندان عزیز در رابطه با این بیماری تأکید کرد.

سرهنگ مرتضی عسگری بیان کرد: با ورود بیماری کرونا به کشور شایعات و انتشار محتوای کذب در رابطه با شیوع این بیماری در شبکه‌های اجتماعی با عناوینی همچون افزایش مبتلایان به این بیماری، فراگیری بیماری در نقاط مختلف کشور و کلاه‌برداری‌های مالی خریدوفروش تجهیزات پزشکی، دارو، ماسک و...در فضای مجازی افزایش‌یافته است که این موضوع باعث ایجاد نگرانی در بین شهروندان شده است.

سرهنگ عسگری در ادامه افزود: شهروندان عزیز اخبار و اطلاعات مرتبط با بیماری کرونا را صرفاً از طریق مبادی مربوطه و در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی معتبر دنبال کنند و به شایعات و محتوای منتشره در فضای مجازی که باهدف ایجاد ترس و دلهره، کلاه‌برداری‌های مالی از کاربران در رابطه با این بیماری تولید می‌شوند توجه نکنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌ها مردمی درخواست خود را ثبت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط