رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۵ ۰۹:۱۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۹

آموزش‌های مقابله با کرونا را جایگزین تشویش اذهان عمومی کنیم

کورنا

رئیس پلیس فتا کرمانشاه با اشاره به اینکه فضای مجازی محل مناسبی برای برای آموزش و پیشگیری است، گفت: فعالان فضای سایبری به جای اینکه در خصوص بیماری کرونا دست به تشویش اذهان عمومی بزنند می‌توانند اقدام به آموزش در جهت پیشگیری و مراقبت کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به اعلام انتشار بیماری کرونا در بعضی از استان‌های کشور توسط وزارت بهداشت، بعضی از فعالین سایبری با اینکه می‌توانند در راستای پیشگیری و آموزش در خصوص این بیماری سواد جامعه را افزایش دهند، ناخواسته با انتشار شایعه و یا کلیپ‌هایی که معنی خاصی هم ندارند باعث تشویش اذهان عمومی شده و آرامش روانی جامعه را بر هم می‌زنند. 

وی با بیان اینکه عده‌ای با آگاهی کامل دست به تولید و انتشار شایعه در خصوص بیماری کرونا می‌زنند، افزود: این افراد منفعت خود را در ترس و اضطراب هموطنان ‌می‌بینند و یا دچار بیماری روانی بوده و ترس دیگران باعث شادی و خنده آنان می‌شود.

این مقام انتظامی به گردانندگان صفحات مختلف در فضای مجازی گفت: وقتی شخصی به عنوان یک فعال وارد عرصه سایبر می‌شود باید سواد رسانه‌ای خود را افزایش داده و هر نوع مطلب و یا شایعه‌ای را که می‌بیند قبل از بررسی صحت و سقم آن، اقدام به انتشار آن نکنند. چرا که این کار جز تشویش جامعه و سودجویی افراد خاص پیامد دیگری نخواهد داشت.

به گفته سرهنگ کریمی این افراد باید بدانند نشر اکاذیب یا تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار در رسانه‌ها، توزیع اوراق چاپی یا حامل‌های داده (دیتا) جرم بوده و پیگرد قانونی دارد.

وی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: کاربران اخبار را از کانال‌ها و گروه‌های بی‌نام و نشان دنبال نکنند زیرا ممکن است افراد سودجو جهت بالا بردن اعضای کانال، منفعت مالی و یا ایجاد ترس در جامعه دست به انتشار اخبار کذب زده باشند، به همین دلیل کاربران می‌بایست اخبار کرونا را فقط از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و خبرگزاری‌های معتبر دنبال کرده و به شایعات توجه نکنند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: کاربران فضای مجازی در صورت مشاهده موارد مجرمانه از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۱ این نوع موضوعات را گزارش کنند . 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط