رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:50
کد خبر: 147057

شناسایی باند کلاهبرداری هفت میلیاردی توسط پلیس فتا

کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری یک باند بزرگ کلاهبرداری هفت میلیارد ریالی، خبر داد و از شهروندان خواست : نسبت به دریافت پیامک‌هایی که از طرف افراد ناشناس برای آنها ارسال می‌شود ، دقت لازم را داشته باشند.

سرهنگ  حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس در گفت ‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا گفت: با مراجعه فردی به اداره پلیس که مدعی شده بود مبلغی بالغ  بر هشتاد میلیون ریال  بصورت غیر‌مجاز از حسابش برداشت شده است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طی این مدت، چندین پرونده با همین موضوع به این پلیس ارسال شده است  که شاکیان در اظهارات خود از برداشت های غیر مجاز با مبالغ کلان خبر می‌دادند.

این مقام سایبری گفت: با بررسی دقیق تر مشخص شد که اغلب قربانیان بعد از درج کالای خود در یکی از سایت‌های آگهی محور جهت فروش، پیامکی  با مضمون حذف آگهی از سایت از شخصی ناشناس که خود را مدیر سایت معرفی می‌کرده است دریافت کرده اند، که در متن خواستار واریز مبلغی به حساب این فرد شده بودند.

سرهنگ  سلیمانی گفت:  با توجه به حساسیت موضوع و افزایش قربانیان، یک تیم از کارشناسان این پلیس به صورت شبانه روزی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که پس از بررسی‌های دقیق و فنی ردپای متهم را در یکی از استان‌های مرزی شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: پس از دستگیری این متهم یک نفر دیگر از همدستان وی نیز مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی، نفر دوم نیز دستگیر شد که با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که سطح فعالیت این افراد در سراسر کشور بوده و تا کنون نزدیک به هفت میلیارد ریال  کلاهبرداری صورت پذیرفته است.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و اقدامات فنی کارشناسان این پلیس فاصله تشکیل پرونده‌ها تا شناسایی و دستگیری متهمان، کمتر از 15 روز به طول انجامید که این سرعت عمل باعث شد این افراد نتوانند فعالیت مجرمانه خود را ادامه دهند.

این مقام مسئول به همشهریان توصیه کرد: نسبت به دریافت پیامک‌هایی که از طرف افراد ناشناس برای آنها ارسال می‌شود دقت لازم را داشته باشند هرگز بر روی لینک‌های ارسال شده از طرف افراد ناشناس کلیک نکنند.

رئیس پلیس فتا فارس گفت: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط