رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۶ ۱۱:۱۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۴

کلاه‌برداری از شهروندان در پوشش فروشگاه مجازی توسط خانم جوان

کلاه‌برداری از شهروندان در پوشش فروشگاه مجازی توسط خانم جوان

رئیس پلیس فتا استان کردستان از دستگیری خانم جوانی که با راه‌اندازی کانالی در پیام‌رسان تلگرام برای فروش لباس زنانه اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان درباره این خبر گفت: چندی پیش با دریافت مرجوعه قضایی از سوی زنی جوان مبنی بر اینکه اقدام به خرید لباس مجلسی در یک کانال تلگرامی کرده اما باگذشت بیش از دو ماه نه‌تنها لباس برای وی ارسال نشده بلکه ادمین کانال نیز جوابگو نمی‌باشد و مورد کلاه‌برداری قرارگرفته، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی بابیان اینکه در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد که او دریکی از کانال‌های تلگرام عضو بوده و با تبلیغات حراج لباس‌های خاص و مجلسی مبلغ چهار میلیون و ۱۰۰ هزار ریال برای خرید اینترنتی یکدست لباس واریز کرده است،  گفت:‌ اما باگذشت حدود دو ماه مالباخته متوجه شده این کانال اقدام به کلاه‌برداری کرده و کالای سفارش شده برایش ارسال نمی‌شود.

رئیس پلیس فتای کردستان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و انجام یک سری تحقیقات فنی در فضای سایبر عامل کلاه‌برداری‌ها را که خانمی جوان بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

سرهنگ دانش پور بابیان اینکه این خانم با عدم ارسال سفارش‌های اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان می‌کرد، افزود:‌ این فرد در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه جرمی بودند اما در ادامه تحقیقات و در مواجهه با مستندات و ادله دیجیتالی کشف‌شده به چندین فقره کلاه‌برداری با این شگرد در شبکه اجتماعی تلگرام اعتراف و چون بیشتر سفارش‌های مبالغی کم‌تر از یک‌میلیون ریال بوده مالباختگان از شکایت و پیگیری قضیه منصرف شده بودند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فتا، وی با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی خاطرنشان کرد: قبل از خرید هر نوع کالایی به‌صورت اینترنتی و در شبکه‌های اجتماعی از اصالت فروشگاه با داشتن فاکتورهایی از قبیل نشان اعتماد الکترونیکی (e نماد) اطمینان حاصل کرده و حتی‌المقدور در شبکه‌های اجتماعی خارجی و غیرمجاز اقدام به واریز وجه و خرید نکنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط