رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۲-۰۶ ۱۱:۳۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۹

شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه ویروس کرونا در شیراز

ویروس کرونا

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی عامل انتشار دهنده شایعات در خصوص ویروس کرونا در شیراز خبر داد و خاطر نشان کرد: انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم است.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: طی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان، فردی که در شبکه های اجتماعی اقدام به ترویح شایعه و مطالب جعلی و غیر واقعی مبنی بر ورود ویروس کرونا به شیراز و بستری شدن چند بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های شیراز منتشر کرده بود، شناسایی و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی با اشاره به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر خلاف واقع و کذب بودن این مطالب و ایجاد نگرانی برای شهروندان گفت: اقدام این فرد از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی بوده است که در همین راستا هویت متهم توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی شد و پس از هماهنگی با مقام قضایی نسبت به معرفی وی به مقام قضایی اقدامات لازم صورت گرفت.

این مقام انتظامی افزود: از عموم هموطنان انتظار می‌رود، جهت اطلاع از صحت و سقم اخبار به خبرگزاری های معتبر و روابط عمومی یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان های مرتبط با این موضوع مراجعه کنند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبین قابل مجازات هستند، افزود: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط