رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 147089

انتشار اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی جرم است

عکس

رییس پلیس فتا قم گفت: نشر اکاذیب یا تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار در رسانه‌ها جرم بوده و پیگرد قانونی دارد، فعالان فضای مجازی بایستی مواظب باشند باعث انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی نباشند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ موالی رئیس پلیس فتا قم ضمن توصیه به رعایت نکات بهداشتی جهت مقابله با ویروس کرونا، گفت: کاربران فضای سایبری به جای اینکه در خصوص بیماری کرونا دست به تشویش اذهان عمومی بزنند می‌توانند اقدام به آموزش در جهت پیشگیری و مراقبت کنند.

وی بیان کرد: بعضی کاربران فضای مجازی با اینکه می‌توانند در راستای پیشگیری و آموزش در خصوص این بیماری سواد جامعه را افزایش دهند، خواسته یا ناخواسته با انتشار شایعه و اکاذیب باعث تشویش اذهان عمومی شده و آرامش روانی جامعه را بر هم می‌زنند. 

این مقام انتظامی تاکید کرد: با توجه به اینکه نشر اکاذیب یا تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار در رسانه‌ها جرم بوده و پیگرد قانونی دارد، فعالان فضای مجازی بایستی مواظب انتشار شایعات اینچنینی در فضای مجازی باشند.

وی در ادامه افزود:از عموم هم استانی های گرانقدر انتظار می‌رود، جهت اطلاع از صحت و سقم اخبار به صدا و سیما، خبرگزاری‌های معتبر و واحد رسمی پاسخگوی سازمان های مرتبط با این موضوع مراجعه نمایند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها نیز خودداری کنند .

این مقام انتظامی گفت: عده‌ای سودجو، منفعت خود را در ترس و اضطراب هموطنان ‌می‌بینند لذا با آگاهی کامل دست به تولید و انتشار شایعه در خصوص بیماری کرونا می‌زنند.

سرهنگ موالی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: مردم به طور کل هوشیار باشند به هیچ وجه اخبار را از منابع بی‌نام و نشان دنبال نکنند و در موضوع ویروس کرونا نیز اخبار را فقط از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و خبرگزاری‌های معتبر دنبال کرده و به شایعات توجه نکنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط