رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147090

کلاهبرداری با عنوان فروش ژل ضد عفونی کننده

کلاهبرداری با ژل ضدعفونی کننده

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی یک فقره  پرونده با موضوع کلاهبرداری با عنوان فروش ژل ضدعفونی کننده خبر داد و گفت: متهم با شرایط انتشار اخبار در حوزه ویروس کرونا در شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری 5 میلیون ریالی از شاکی کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر اظهار داشت: طی مراجعه فردی که با در دست داشتن مرجوعه قضایی، مدعی شده بود که مورد کلاهبرداری در فضای مجازی قرار گرفته است، رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی گفت: شاکی در اظهاراتش بیان کرد که در یکی از کانال های تلگرامی پس از مشاهده تبلیغی با عنوان فروش ژل ضدعفونی کننده با فردی آشنا شدم و پس از گفت و گو با فروشنده، مبلغ مواد ضد عفونی کننده را از طریق همراه بانک برایش کارت به کارت کردم . اما پس از واریز مبلغ، علاوه بر اینکه سفارشم را تحویل نگرفتم، فروشنده نیز پاسخگو نبود و تلفن وی نیز از دسترس خارج شد.

رئیس پلیس فتا ضمن  بیان اینکه  طی رصد و پایش کارشناسان پلیس فتا متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد؛ افزود: در این راستا، شاهد گسترش اخبار غیر واقعی در شبکه‌های اجتماعی در مورد انتقال این بیماری هستیم که با توجه به گستردگی مخاطبان فضای مجازی ، باعث ایجاد نگرانی خانواده‌ها و تشویش اذهان عمومی شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به جو حاکم بر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، متاسفانه افراد سودجو با دامن زدن به انتشار اخبار کذب در خصوص ویروس کرونا اقدام به تبلیغ فروش اقلام و تجهیزات دارویی و بهداشتی پیشگیری از ابتلا به این بیماری با قیمت های غیر واقعی کرده اند.

این مقام مسئول از هموطنان خواست اخبار مربوط به بیماری کرونا را فقط از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و خبرگزاری‌های معتبر دنبال کنند و به شایعات توجهی داشته باشند.

رئیس پلیس فتا یزد تاکید کرد: کاربران فضای مجازی در صورت مشاهده موارد مجرمانه از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تماس 03521825050۱ بخش گزارشات مردمی، با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط