رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-10 08:49
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 147133

شناسایی گرداننده ربات تلگرامی دوست یاب

ربات تلگرامی همدم یاب

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از شناسایی فردي كه با دستيابي غيرمجاز به اطلاعات حساب بانكي افراد، اقدام به راه اندازي يك ربات تلگرامي تحت عنوان دوست یاب در شبكه اجتماعي تلگرام كرده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر اظهار داشت: پس از مراجعه فردى که با در دست داشتن مرجوعه قضائى به پلیس فتا  مدعی برداشت غیر مجاز از حساب بانکى اش به مبلغ 30 میلیون ریال شده بود، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وى افزود: با انجام بررسى هاى فنى و پلیسى و با هماهنگى های صورت گرفته با مراجع قضائی، متهم شناسایی و دستگیر شد و به اداره پلیس انتقال داده شد.

وی با مشاهده ادله دیجیتال، جرم خود را پذیرفت وبیان داشت که مدتى قبل اقدام به راه اندازى ربات تلگرامى دوستى کردم و از اعضا درخواست کردم جهت عضویت در این کانال و استفاده از امکانات آن باید از طریق لینکی که برای آنها ارسال می کنم مبالغی را واریز کنند و از این طریق توانستم اطلاعات بانکی مخاطبانم را در اختیار گرفته و در زمان مناسب اقدام به جابجایی وجه به صورت مجازی در زمان های مختلف کنم.

سرهنگ آنقی در ادامه به منظور پیشگیرى از دسترسى و برداشت غیرمجاز از حساب بانکى، به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه تاکنون ساز و کارى جهت اتصال به درگاه بانکى در بستر شبکه هاى اجتماعى خارجى تعریف نشده است؛ در صورت ارائه لینک هاى ناشناس در شبکه هاى اجتماعى، به تبلیغات اغواکننده آنها توجهی نداشته باشند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی به شهروندان توصیه کرد: با مطالعه و یادگیری در مورد نحوه پرداخت الکترونیکی در فضای مجازی و آشنایی با چگونگی تشخیص صفحات جعلی در دام کلاهبردان گرفتار نشوند و در هنگام ثبت سفارشات اینترنتی از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنند و با بررسی پروتکل (https) از صحت سایت‌ها مطمئن شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط