رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:56
کد خبر: 147136

خواستگار قدیمی عامل هتاکی سایبری

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: خواستگار سابق که با دریافت تصاویر از پروفایل شاکی اقدام به انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی غیربومی نموده بود با ریزبینی کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده به خبرنگار ما گفت: در پی وصول یک فقره پرونده قضایی به پلیس فتا مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی بصورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و واتس‌آپ در این راستا با توجه به اهمیت موضوع پرونده مقدماتی با هماهنگی و تعاملات لازم با مقام محترم قضایی تشکیل و رسیدگی آن در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: با توجه به ثبت اظهارات و ارائه مستندات توسط شاکی و بررسی‌های مقدماتی و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت گرفته، کارشناسان پلیس فتا به سرنخ‌های مهمی در این زمینه دست یافتند.

این مقام سایبری در استان ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان این پلیس دریافتند پروفایل متهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال بوده و با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی، متهم را شناسایی و در نهایت در یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به همراه ادله دیجیتال مجرمانه دستگیرشد.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه کردن و قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و اظهار داشت در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، واتس‌آپ و اینستاگرام دارای حساب کاربری بوده و قبلا خواستگار شاکی بوده است و تصاویر منتشره در شبکه‌های اجتماعی مربوط به به زمان نامزدی ایشان بوده است لذا در نهایت پرونده تکمیل و به همراه متهم برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

این مقام ارشد سایبری در استان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: کاربران به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و از اشتراک‌گذاری تصاویر خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی حتی برای افراد قابل اعتماد هم خودداری نموده و به منظور پیشگیری از بروز برخی جرایم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر برروی سیستم‌های رایانه‌ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خود خودداری کنند.

سرهنگ صادقی در انتها با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد از مطالب آموزشی این سایت استفاده نموده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط