رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

2:07
کد خبر: 147144

خواستگار سمج عامل مزاحمت اینترنتی شاکی از آب در آمد

انتقام خواستگار

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و احضار عامل مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی در اینستاگرام خبر دادو گفت :متهم خواستگار شاکی از آب در آمد . 

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: طبق اظهارات شاکیه،شخص مظنون در یک سال گذشته خواستگار و نامزد وی بوده است که سرانجام نتیجه این آشنایی به علت مشکلات اخلاقی، رفتاری و شغل نامناسب شخص مذکر،پاسخ منفی خانم جوان و عدم پاسخگویی به تلفن های مکرر خواستگار سابق است که در همان زمان شخص مذکور به واسطه واتس آپ و ارسال پیام های عاطفی و سپس پیام های تهدیدآمیز اصرار به موافقت شاکیه برای ازدواج می کند .

این مقام مسئول افزود : شاکیه ادامه داد خواستگار وی با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل خانم ، اقدام به جوسازی و تهدید به خودسوزی با بنزین می کند لیکن در سال گذشته با مراجعه خانم22 ساله به کلانتری محل سکونت طی شکایت و دستگیری خواستگار سمج، وی به صورت کتبی متعهد به عدم مزاحمت می گردد و پرونده  با رضایت شاکیه بسته می شود.

این مقام مسئول بیان داشت : متهم ضمن انتشار تصاویر دوره نامزدی شخص مونث در صفحه و استوری اینستاگرام جعلی ارسال پیام های کذب از طریق دایرکت به آشنایان خانم مذکور باعث تخریب شخصیت و آسیب های روانی به وی می شود،بنابراین شاکیه که به نامزد سابق خود مظنون می شود به دفتر خدمات الکترونیک قضایی برای تنظیم شکواییه و اخذ دستورات قضایی مراجعه می کند.

وی افزود: در نتیجه اقدامات فنی و تجربیات اجرایی کارشناسان پلیس فتا، هویت واقعی ادمین صفحه جعلی اینستاگرام شناسایی و سرانجام بر اساس مکاتبات و دستورات قضایی،نامزد سابق شاکیه به پلیس فتا استان هرمزگان احضار و با مشاهده ادله دیجیتال به اقدامات مجرمانه اعتراف و اظهار پشیمانی می کند،لیکن با توجه به سوابق مزاحمت و تعهدات قبلی متهم در کلانتری،پرونده مربوطه برای صدور کیفرخواست به دادسرا ارسال شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، خاطر نشان کرد : شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند .

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" در پایان گفت: انگیزه متهم برای ارتکاب جرم در واقع دلبستگی،ولخرجی برای شخص مونث و روابط دوستانه قبل از دوره نامزدی است،بر همین اساس روابط دوستانه با جنس مخالف قبل از دوره نامزدی موجب پیدایش توقعات و دلبستگی های عاطفی با چشم پوشی از درک واقعیت های زندگی طرفین و دروغ پردازی می شود،بنابراین ضروری است سیستم آموزشی کشور در این خصوص جلسات آموزشی مستمر و برنامه های فرهنگی منسجم و اثربخش برای نسل فضای مجازی داشته باشد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط