رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-10 12:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:05
کد خبر: 147146

باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر در فارس متلاشی شد

باند فیشینگ

رئیس پلیس فتا استان فارس از متلاشی شدن باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر در فارس خبر داد و گفت : مبالغ برداشت شده هنوز مشخص نشده است و در این مورد از استان‌های دیگر پرونده و شکایت هایی نیز مطرح شده است.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا از شناسایی و دستگیری باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر در این استان خبر داد و گفت: به محض شکایات شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب هایشان این موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

او با بیان اینکه این باند ۷ نفره در سه عملیات جداگانه در کمتر از ۴۸ ساعت در استان دستگیر شدند، افزود: نزدیک به ۵۰۰ کارت از این افراد کشف و در این رابطه ۵ نفر از شکات به پلیس فتا مراجعه کردند.

سرهنگ سلیمانی ضمن اعلام خبر دستگیری یک زن و ۶ مرد ، اظهار داشت : مبالغ برداشت شده هنوز مشخص نشده است و در این مورد از استان‌های دیگر پرونده و شکایت هایی نیز مطرح شده است.

رئیس پلیس فتای استان فارس با اشاره به میانگین سنی این باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر از ۲۵ تا ۳۰ سال ؛ از افزایش ۵۰ درصدی جرائم سایبری (موضوعات مالی و کلاهبرداری های اینترنتی) در فارس خبر داد و گفت: تا پایان بهمن ماه در استان ۳۰ درصد افزایش کشفیات جرائم در فضای مجازی بوقوع پیوسته است.

سرهنگ سلیمانی بیان داشت :عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن 07121827805 یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط