رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

0:52
کد خبر: 147152

خرید ارز دیجیتال شیوه رایج پول‌شویی از کاربران

خرید ارز دیجیتال شیوه رایج پول‌شویی کلاه‌برداران از وجوه برداشتی کاربران

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص خبر داد و گفت: متهم وجوه برداشتی از حساب کاربران را صرف خرید وفروش ارز دیجیتال می‌کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در خصوص این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان، پرونده‌ای در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب افراد تشکیل شد و رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ دانش پور ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته، در این پرونده مالباخته با دریافت پیامکی متوجه برداشت غیرمجاز از حساب خود شد و جهت پیگیری موضوع به پلیس فتا مراجعه کرد که در تحقیقات کارآگاهان پلیس فتا و گردش وجه برداشت‌شده در چندین حساب واسط، درنهایت متهم اصلی شناسایی که پس از برسی مشخص شد وی با وجـوه سرقتی اقدام به خریدوفروش ارز دیجیتال کرده است.

این مقام انتظامی توصیه کرد: مردم باید هوشیار باشند و وارد هر لینک و درگاه بانکی نشوند، فریب تبلیغات جذاب و تخفیف‌های ویژه در فضای مجازی را نخورند چراکه با ورود به یک درگاه جعلی امکان سرقت اطلاعات بانکی و سوءاستفاده‌های بعدی حتمی است، برداشت و خرید اینترنتی از موجودی حساب ما از عواقب این‌گونه سهل‌انگاری‌هاست.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط