رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-12 13:54
تنظیم اندازه قلم

پ

1:51
کد خبر: 147182

شهروندان به هیچ عنوان از اماکن اقامتی غیر مجاز استفاده نکنند

 اماکن اقامتی غیر مجاز

رییس پلیس فتا خوزستان با اشاره به وجود مراکز اقامتی غیرمجاز در بسیاری از شهرهای کشور و تبلیغات گسترده گردانندگان آنها در فضای مجازی، نسبت به کلاهبرداری به این شیوه هشدار داد.

سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار کرد: خانم جوانی با مراجعه به این پلیس اظهار کرد: برای رزرو مکانی جهت اقامت چنده روزه در یکی از شهرهای بزرگ کشور به یکی از سایت‌های آگهی آنلاین مراجعه کردم و با مشاهده آگهی‌ها با مناسب‌ترین گزینه تماس گرفتم.

این مقام انتظامی افزود: این خانم مالباخته در ادامه اظهارات خود گفت: به درخواست آگهی دهنده مبلغی را به عنوان پیش پرداخت واریز کردم و سپس طبق قرار قبلی به محل سوئیت اجاره شده مراجعه کردم ولی پس از جستجوی فراوان و عدم یافتن آدرس، در کمال تعجب متوجه شدم که آدرس رزرو شده وجود خارجی ندارد و پس از تماس با آگهی دهنده نیز متوجه شدم وی شماره‌ام را مسدود کرده است.

سرهنگ حسنوند بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن روزهای آخر سال و نزدیک شدن تعطیلات و شروع سفر به مناطق مختلف کشور، کلاهبرداران فعالیت خود را در این زمینه متمرکز کرده و شاهد آگهی‌های مختلف در مورد اماکن اقامتی در قالب اجاره اتاق و سوئیت هستیم. 

وی افزود: متاسفانه مشاهده شده که برخی از شهروندان به جای استفاده از  اماکن اقامتی رسمی مانند مسافرخانه‌ها، هتل‌ها و ... از اماکن متفرقه و غیر رسمی استفاده می‌کنند و این موضوع سبب شده که در بسیاری از موارد سوءاستفاده‌هایی از شهروندان صورت بگیرد، بنابراین توصیه ما به شهروندان این است که حتما به واحدهایی که زیر نظر سازمان گردشگری فعالیت کرده و تحت نظارت کامل آنها هستند مراجعه کنند.

این مقام مسئول گفت: شهروندان برای رزرو اینترنتی نیز حتماً باید به سایت‌های رسمی و مجاز در این حوزه مراجعه کرده و تبلیغات صورت گرفته در فضای مجازی و آگهی‌های پخش شده در شبکه‌های اجتماعی توجه کنند. همچنین شهروندان می‌توانند با دانلود برنامه‌های اختصاصی در این زمینه‌ از منابع معتبر نسبت به اجاره و رزرو اماکن اقامتی اقدام کنند.

وی بیان کرد: طبق قانون افرادی که به صورت غیرمجاز در زمینه اجاره اماکن و سوئیت‌های اسکان مسافر فعالیت می‌کنند جریمه شده و منازل آنان نیز پلمب می‌شود.

سرهنگ حسنوند در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان می‌خواهیم‌، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط