رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 147183

سهل انگاری در خرید اینترنتی منجر به برداشت غیرمجاز شد

سهل انگاری در خرید اینترنتی منجر به برداشت غیرمجاز شد

رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی و دستگیری شخصی که با ایجاد درگاه جعلی بانکی و تهیه کارت‌های اجاره‌ای اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان می‌ کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبراظهار داشت: با ارجاع شکایت یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا، مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به مبلغ معلوم موضوع بصورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکیه، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در یکی از استان‌های همجوارمورد شناسایی قرار گرفت، پس از هماهنگی قضایی، نسبت به دستگیری متهم اقدام و کلیه ابزارهای دیجیتالی توقیف شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم پرونده دربازجویی‌‌های اولیه، منکرهرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مستندات، مدارک و ادله موجود، ضمن اقرار به جرم خود بیان داشت با طراحی اپلیکیشن‌های فریبنده قربانیان را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت و پس از دستیابی به اطلاعات کارت بانکی در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز می‌نمود.

سرهنگ آدینه‌لو با بیان اینکه متهم در اظهارات خود به برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی افراد در سراسر کشور و انجام پولشویی با تهیه کارت‌های اجاره‌ای اعتراف نمود، افزود: شهروندان برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری ضمن خرید از مارکت‌های معتبر، نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی آن، به بانک‌های عامل مراجعه نمایند.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان گفت: کاربران و شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط