رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:57
کد خبر: 147203

عامل دسترسی غیرمجاز به اکانت اینستاگرام همکار شناسایی شد

دسترسی به اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و احضار عامل دسترسی غیرمجاز به اکانت اینستاگرام افراد خبر داد و گفت: مجرمان سایبری از راهکارهای متنوع برای دسترسی به حساب های کاربری اینستاگرام بهره می گیرند.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: با طرح شکایتی با موضوع دسترسی غیرمجاز در فضای مجازی،پرونده اولیه تشکیل شد و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی بیان داشت : شخصی ناشناس پس از دسترسی غیرمجاز به اکانتی خصوصی اینستاگرام شاکیه، اقدام به انتشار عکس های خصوصی از طریق اکانت جعلی اینستاگرام میکرد، البته شاکیه به واسطه دریافت پیام از سرور پشتیبان اینستاگرام متوجه دسترسی غیر مجاز به اکانت کاربری اش می شود و اقدام به تغییر پسورد می کند، سپس برای تنظیم شکوائیه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده است.

سرهنگ افتخاری افزود: طبق پرینت اسکرین شات های موجود در پرونده،طی ماه گذشته همکار شاکیه موفق به کشف نام کاربری و پسورد اینستاگرام برخی از همکاران می شود و با ادعای هوشمندی و زیرکی از طریق واتس آپ برای خانم مذکور ارسال می کند،بر همین اساس شاکیه به شخص فوق الذکر مظنون و اظهار داشت که هفته گذشته به درخواست خواستگاری او پاسخ منفی داده است.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" گفت: سرانجام با اقدامات فنی و تجربیات اجرایی کارشناسان پلیس فتا،مشخص شد سازنده پیج جعلی اینستاگرام همکار و خواستگار خانم جوان است، بنابراین بر اساس مکاتبات و دستورات قضایی،متهم به پلیس فتا استان هرمزگان احضار و با مشاهده ادله دیجیتال به اقدامات مجرمانه اش اعتراف کرد و پرونده برای کسب تکلیف به دادسرا ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان تصریح کرد: مجرمان سایبری از راهکارهای متنوع برای دسترسی به حساب های کاربری اینستاگرام بهره می گیرند، عدم وجود کپچا(کد امنیتی) در لاگین اینستاگرام باعث شده است تا امکان بهره گیری از ربات ها برای اجرای دیکشنری های حدس پسورد مهیا شود، بنابراین دانلود برنامه های کمکی از طریق منابع معتبر و قابل اعتماد،انتخاب پسوردهای 16 کاراکتری و ترکیبی،فعال سازی تایید دو مرحله ای،خصوصی سازی حساب کاربری و عدم فاش سازی لینک های ریست پسورد به واسطه شماره موبایل یا ایمیل از جمله اقدامات مهم برای امنیت حساب کاربری اینستاگرام شما محسوب می شود.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، خاطر نشان کرد : شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند .

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط