رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-14 07:23
تنظیم اندازه قلم

پ

1:44
کد خبر: 147214

درگیری در فضای حقیقی باعث هتک حیثیت در فضای مجازی شد

هتک حیثیت

رئیس پلیس فتا استان فارس از کشف یک پرونده مزاحمت و پخش تصاویر پسر جوانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس با اعلام این خبر بیان کرد: پسری جوانی با در دست داشتن شکوائیه ضمن مراجعه به این پلیس در اظهاراتش بیان کرد مدتی است که در یکی از استان‌های همجوار مشغول به تحصیل می‌باشم که شخصی ناشناسی به‌صورت مخفیانه تصاویر بنده که در حال استراحت در خوابگاه بودم را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به همراه اطلاعتم منتشر کرده است. لذا از کارشناسان این پلیس تقاضای رسیدگی به موضوع را دارم .

وی افزود: با توجه به مستندات ارائه‌ شده توسط شاکی مشخص شد متهم با استفاده از ترفندهای مختلف نسبت به ایجاد صفحه جعلی به نام شاکی اقدام و با ارسال تصاویر خصوصی‌اش به بستگان نامبرده در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای شاکیِ ایجاد مزاحمت کرده است.

این مقام سایبری ادامه داد: با اقدامات تخصصی، متهم در یکی از شهرستان‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

سرهنگ سلیمانی بیان داشت :متهم در زمان حضور در پلیس فتا منکر هرگونه ارتباط با پرونده تشکیل شده را داشت اما با مواجهه با ادله و مستندات موجود انکارناپذیر به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را انتقام‌جویی خواند.

این مقام انتظامی اظهار داشت : در تحقیقاتی که از متهم به عمل آمد، مشخص شد نامبرده در دانشگاه با شاکی درگیری لفظی پیدا می‌کند که در ادامه متهم جهت انتقام‌جویی از شاکی دست به انجام چنین عملی می زند.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد، به کاربران توصیه کرد: برابر قانون «هرکس به‌وسیله دستگاه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به‌نحوی‌که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.»

این مقام مسئول گفت: کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیک، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط