رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-14 08:04
تنظیم اندازه قلم

پ

1:10
کد خبر: 147217

شایعه سازی بیماری کرونا با ضبط مطالب غیر واقعی در استودیو خانگی

بازار شایعات کرونایی همچنان رونق دارد

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از دستگیری عامل انتشار فایل صوتی پیرامون بیماری کرونا در اصفهان خبر داد و از شهروندان خواست : اخبار و اطلاعیه‌های لازم را از منابع رسمی و سایت وزارت بهداشت دریافت کنند.

سرهنگ‌ مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتا استان اصفهان در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی رصد و انتشار فایلی صوتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه تعداد بستری شدگان و فوتی‌های بیمارستان‌های اصفهان پیرامون بیماری کرونا غیر قابل تصور است و به افرادی که دلیل بیماری کرونا بستری شده است رسیدگی لازم به عمل نمی‌آید، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا اصفهان با انجام تحقیق‌های فنی و پلیسی خود متوجه شدند، فایل منتشرشده جعلی و در یک استدیو خانگی ضبط شده، سپس در این راستا عامل انتشار این فایل صوتی فردی جوان ساکن اصفهان شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضائی استان دستگیر و به پلیس فتا استان انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی اصفهان با بیان اینکه متهم پس از بازداشت به جرم اعتراف و انگیزه خود را از این اقدام سرگرمی و بالا بردن تعداد اعضاء کانال خود عنوان کرده است، گفت: این فرد پس از تکمیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی داده شد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: براساس ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای، هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی، اکاذیبی منتشر کند  یا در دسترس دیگران قرار دهد، مجرم و به مجازات تعیین‌شده در قانون محکوم می‌شود.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط