رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-14 10:40
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 147223

علت اصلی پرونده‌های ورودی به پلیس فتا، عدم آگاهی از آسیب‌های فضای مجازی‌ است

آسیب

رئیس پلیس فتا استان کردستان بیان داشت:علت اصلی بسیاری از مراجعات افراد و پرونده‌های ورودی به پلیس فتا، عدم اطلاع شهروندان از آسیب‌های فضای مجازی‌ است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان با اشاره به اینکه عدم دقت و اعتماد بی‌جای کاربران ، تنها برگ برنده مجرمان در فضای مجازی است ، اظهار داشت : علت اصلی بسیاری از مراجعات افراد و پرونده‌های ورودی به پلیس فتا، عدم اطلاع شهروندان از آسیب‌های فضای مجازی‌ است که باوجود آگاه‌سازی و آموزش‌های این پلیس متحمل ضرر و زیان مالی شده‌ا‌ند.

وی با اشاره به یک مورد از کلاه‌برداری اتفاق افتاده در این خصوص در کردستان ، بیان داشت : شهروند زیان‌ دیده ضمن مراجعه به پلیس فتا گفت اخیراً مبلغ 16 میلیون ریال به‌صورت اینترنتی بابت خرید وسایل کارگاهی به شماره‌ حسابی که یک سایت اینترنتی به‌ظاهر معتبر و مشهور ارائه کرده بود واریز کردم ولی بعد مدتی خبری از ارسال وسایل نبود و متوجه شدم مورد کلاه‌برداری قرارگرفته‌ام که در پی ارجاع پرونده‌ای با موضوع کلاه‌برداری رایانه‌ای در فضای مجازی رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از انجام تحقیقات مقدماتی‌ و با اقدامات فنی و پلیسی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و انگیزه خود از ارتکاب جرم را کسب منافع مالی عنوان کرد.

سرهنگ دانش پوربه شهروندان توصیه کرد: براى خرید اینترنتى از سایت‌های معتبر و داراى نماد اعتماد الکترونیکى استفاده نمایند و به‌هیچ‌عنوان  از شبکه‌هاى اجتماعى‌ خرید نکنند چراکه این شبکه‌های اجتماعی در خارج از کشور مدیریت می‌شوند و نظارت داخلی بر روی آن‌ها وجود ندارد، لذا خرید از آن‌ها به معنای افتادن در دام کلاه‌برداران سایبری است.

رئیس پلیس فتا کردستان با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا ، آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و از هم‌وطنان خواست : در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط