رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147233

دستگیری فیشینگ کار حرفه ای در ملایر

فیشینگ

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی و دستگیری فیشینگ‌ کار حرفه‌ای که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب دیگران می‌کرد، خبر داد. گفت: این متهم با طراحی و انتشار درگاه‌های پرداخت جعلی اطلاعات کارت‌بانکی را سرقت می‌کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ سلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت چندین نفر از شهروندان این شهرستان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به‌صورت اینترنتی و از طریق فضای مجازی پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت، با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی نسبت به شناسایی متهم اقدام شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: طی بررسی و تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که شخص یا اشخاص ناشناسی در شبکه‌های اجتماعی، با طراحی درگاه‌های جعلی و تبلیغات با موضوع صیغه یابی و بسته اینترنتی نیم بهاء ... افراد را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت کرده و با وارد نمودن اطلاعات کارت‌بانکی جهت پرداخت هزینه فعال‌سازی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز مبالغ از حساب آن‌ها کم می‌شد.

وی در ادامه خاطر‌نشان‌ کرد: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در شهرستان شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی اکیپی از مأمورین  این پلیس به محل سکونت وی مراجعه کردند و متهم  پس از دستگیری به همراه  کلیه ادله‌ی دیجیتالی  ارتکاب جرم به پلیس فتا شهرستان ملایر انتقال داده شد و در بررسی‌های اولیه توسط آزمایشگاه ادله و دیجیتال اطلاعات تعداد433 کارت‌بانکی از  کیس رایانه وی کشف شد.

سرهنگ سلگی با اشاره به اقرار صریح متهم به جرم ارتکابی خود از تحویل وی به مراجع ذی صلاح جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش خبر داد و گفت : کاربران به‌هیچ‌وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در هنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند و موارد مشکوک را با پلیس فتا در میان بگذارند.
 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط