رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 147258

کشف یک پرونده رمالی و دعانویس اینترنتی در فارس

دعا نویس

رئیس پلیس فتا فارس خبر داد : فردی که در شبکه‌ اجتماعی واتساپ اقدام به کلاهبرداری از طریق رمالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت  خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری با ترفند درج آگهی فالگیری و رمالی شبکه اجتماعی واتساپ، موضوع ضمن تشکیل پرونده به‌صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: پس از اخذا اظهارات شاکیه معلوم شد، مدتی پیش وی در یک گروه واتساپی عضو گردیده که در همان گروه با فردی که خود را فالگیر معرفی نموده آشنا می‌گردد و شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکیه را فریب و با سوء‌استفاده ازسادگی وی اقدام به اخاذی می‌کند.

این مقام سایبری افزود: متهم با اخذ اطلاعات شخصی و تصاویرهای خصوصی از شاکیه اقدام به اخاذی از وی می‌ کرد.

وی خاطر‌نشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم در یکی از شهرستان‌های تابعه استان شناسایی، با هماهنگی قضایی جلب دستگیر شد و کلیه ادله‌های دیجتبالی وی نیز مورد توقیف قرار گرفت . 

این مقام انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که مردی جوان بود منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، ولی پس از مواجه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابی اعتراف کرد و بیان نمود در پوشش یک پیر زن با درج و انتشار آگهی فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد و سوء استفاده از سادگی قربانیان و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کرد.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: در بازجویی‌های فنی از متهم مشخص شد، وی با این شگرد از چندین نفر نیزکلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتا فارس تاکید کرد: افراد سودجوغالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

سرهنگ سلیمانی از شهروندان خواست : تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط