رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-19 11:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 147259

برگزاری کارگاه آموزشی ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی برای زوجین

برگزاری کارگاه آموزشی ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی برای تازه‌عروس و دامادها

کارگاه آموزشی آشنایی با فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی و لزوم ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی با حضور کارشناس پلیس فتا کردستان  در سالن اجتماعات کمیته امداد شهرستان سقز در میان زوجینی که تازه ازدواج کرده بودند ،برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان ضمن اعزام کارشناس این پلیس در کارگاه آموزشی آشنایی با تهدیدات فضای مجازی و ارتقاء سواد رسانه‌ای در سالن اجتماعات کمیته امداد شهرستان سقز از توابع استان گفت: ارتقا سواد رسانه‌ای در استفاده از فضای مجازی، تضمین‌کننده امنیت کاربران در استفاده از این فضا است.

وی در ادامه گفت: استقبال روزافزون کاربران و گستردگی فضای مجازی در ابعاد مختلف افزایش آسیب‌های اجتماعی نوظهور را به همراه داشته است. داشتن سواد رسانه‌ای می‌تواند نقش مؤثری در کاهش این نوع آسیب‌ها و استفاده نقادانه و هوشمندانه از فضای مجازی داشته باشد.

رئیس پلیس کردستان در این خصوص بیان داشت: بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوءاستفاده و آسیب قرار می‌گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش‌های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی‌کنند.

دانش پور ادامه داد: گاهی اوقات زوجین جوان به‌جای صحبت در خصوص مسائل زندگی مشترک سرگرم تلفن همراهشان هستند و این مسئله خوبی نیست، بنابراین باید در خانه‌بر سر این موضوع باهم توافق کنند، به‌طوری‌که در طول شبانه‌روز زمانی را به حضور در کنار هم اختصاص دهند و در این مدت در فضای مجازی حضور نداشته باشند.

رئیس پلیس فتا کردستان در پایان گفت:طی سال‌های اخیر پلیس فتا گام‌های زیادی برای ارتقاء سواد رسانه‌ای کاربران در استفاده از فضای مجازی برداشته است و یکی از اقدامات این حوزه ارائه آموزش‌های به‌روز در استفاده از فضای مجازی در سایت پلیس فتا و اطلاع‌رسانی‌های عمومی در فضای مجازی است.کاربران عزیز مخصوصاً زوج‌های جوان می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir نسبت به ارتقا دانسته‌های خود در حوزه فضای مجازی و فناوری‌های نوین اقدام کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط