رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-19 11:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 147260

هتک حیثیت با انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

عامل هتک حیثیت اینترنتی در اصفهان دستگیر شد

رئيس پليس فتا اصفهان گفت : فردي كه تصاوير شخصي و خصوصي يكي از شهروندان را در يكي از شبكه‎های اجتماعي مجازی منتشر کرده بود توسط كارشناسان پليس فتا استان اصفهان شناسايي و دستگير شد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: با مراجعه یکی شهروندان به همراه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به ساخت پروفایلی با نام و مشخصات وی نموده و تصاویر شخصی و محرمانه او را در معرض نمایش گذارده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به هویت " عظیم.م " که پسر دایی شاکی می باشد شناسایی و دستگیر شد . 

وی افزود: متهم صراحتا به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود از ارتکاب عمل مجرمانه را اختلاف با شاکی و همچنین در اختیار داشتن تصاویر او عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوی در ادامه با تأکید بر اینکه نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی محیطی ناامن و غیر قابل اعتماد هستند، از کاربران فضای مجازی خواست اطلاعات شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند و همچنین برای اطلاعات شخصی خود ارزش قائل شده و آن را در اختیار دیگران قرار ندهند.

این مقام انتظامى بیان داشت : سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى www.cyberpolice.ir را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا اعلام و آمادگى کارشناسان متخصص و فنى به عنوان پشتیبان سایت را جهت دریافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران اعلام کرد.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط