رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 147261

شایعه کرونا از ویروس کرونا خطرناکتر است

corona45

رئیس پلیس فتا کیش در خصوص انتشار شایعه مربوط به ویروس کرونا در فضای مجازی اظهار داشت: افرادی که اقدام به انتشار شایعه و نشر اکاذیب در فضای مجازی می کنند مشمول ماده 18 قانون رسیدگی به جرایم رایانه ای می شوند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدرضا رضایی، رئیس پلیس فتا کیش در خصوص این خبر اظهار داشت: امروزه ورود بیماری منحوس کرونا باعث سلب آرامش مردم کشور عزیزمان شده است؛ مردم ما از روی نگرانی به جهت کسب اخبار و اطلاعات به فضای مجازی رجوع می کنند تا اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند.

وی افزود: متأسفانه این روزها بازار شایعات و انتشار اخبار کذب داغ شده و بسیاری از اخبار بدون سند و ذکر منبع معتبر در فضای مجازی توسط برخی کاربران و با انگیزه های متفاوتی منتشر می شود که موجبات نگرانی بیشتر هموطنان را فراهم می کند.

این مقام انتظامی با توصیه به شهروندان گفت: در صورت مواجهه با اخبارهایی که از صحت آن اطمینان نداریم، کافی است آن را از پایگاه های خبری جست و جو کنیم ؛ اگر خبر صحت داشته باشد، حتماً نتایجی که به ما نشان داده می شود حکایت از آن دارد که سایت ها و خبرگزاری های معتبر نیز در مورد آن سخن گفته اند و اگر کذب باشد، از نتایج جستجو به راحتی قابل تشخیص است.

سرهنگ رضایی بیان داشت: ماده 18 قانون جرایم رایانه ای مجازات جرم نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی را حبس از91 روز تا 2 سال در نظر گرفته است پس در تولید محتوا و حتی باز نشر آن حساسیت بیشتری داشته باشید.

رئیس پلیس فتا کیش، با تأکید بر اینکه حفظ آرامش در این روزها کمتر از مقابله و پیشگیری با این ویروس منحوس نیست، از عموم مردم خواست برای آرامش خود اخبار را صرفاً از منابع معتبر دریافت نمایند و تا از صحت خبری اطمینان پیدا نکردند آن را بازنشر نکنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط