رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-19 11:45
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 147262

انتقام خواستگار ناکام با انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

انتشار تصاویر

رئیس پلیس فتا گلستان از دستگیری عامل هتک حیثیت شهروند گلستانی خبر داد و گفت : متهم اقدام به انتشار اطلاعات و تصاویر شخصی خانم گرگانی کرده بود.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا،رئیس پلیس فتا گلستان  در تشریح این خبر گفت: اخیرا شهروندی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به اداره پلیس مراجعه کرد و اظهار داشت که فردی اقدام به انتشار تصاویر خانوادگی و شخصی وی نموده است و خواهان رسیدگی به موضوع را داشت.

وی افزود: با تکمیل تحقیقات مشخص شد که متهم خواستگار سابق شاکی پرونده بوده و بدلیل خصومت شخصی اقدام به ایجاد صفحات جعلی به نام شاکیه کرده است و ضمن سوء استفاده از تصاویری که در اختیار داشت، موجبات هتک حرمت و حیثیت وی را فراهم کرده است؛ در نهایت با اقدامات تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان با بیان اینکه با مصادیق مجرمانه در فضای مجازی برخورد می شود؛ از کاربران خواست: با تعهد به اصول اخلاقی، در روابط با دیگران، حریم شخصی و خصوصی خود را حفظ کنند و از در اختیار قراردادن اطلاعات خصوصی شان به افراد غریبه جدا خودداری کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شهروندان هر مطلب و محتوایی را که ممکن است آثار و تبعاتی را برای سایرین به دنبال داشته باشد منتـشر نکنند و از درج مطالب توهین آمیز بر علیه افـراد، شخصیت ها، مقامات و سایر کاربران در شبکه های اجتماعی اجتناب کنند.

سرهنگ پرسا به عموم مردم توصیه کرد: در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط