رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-20 10:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:07
کد خبر: 147296

فریب مردم با جمع آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان  

هشدار

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از یکی دیگر از ترفندهای افراد کلاهبردار به عنوان فریب مردم با جمع آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان خبر داد .  

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ سلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: برخی افراد با سوء‌استفاده از نام مؤسسات خیریه و کمک به خانواده‌های نیازمند از طریق فضای مجازی با برانگیختن حس ترحم و همچنین تحریک افراد، اقدام به فریب مردم می‌کنند.

سرهنگ سلگی بیان کرد: در این شیوه متخلفان با ارسال آدرس اینترنتی ازطریق پیامک برای شهروندان آنها را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و با کپی اطلاعات حساب و کارت بانکی این افراد اقدام به برداشت از حساب آنان می‌کنند.

وی افزود: در برخی موارد سودجویان با سواستفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به ارسال چنین پیام‌هایی می‌کنند.‌

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندانی که قصد کمک به خانواده‌های نیازمند دارند از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت کمک کنند‌ و دقت داشته باشند در دام سایت‌های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی همچون آدرس سایت و دیگر موارد امنیتی را نادیده نگیرند.

وی یادآور شد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه مؤسسات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با ما در ارتباط باشند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط