رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

2:00
کد خبر: 147313

برخورد جدی با فروشندگان مواد محترقه در فضای مجازی 

مواد محترقه

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فضای مجازی زیر ذره‌بین کارشناسان خبره پلیس فتا قرار دارد و با فروشگاه‌ها و فروشندگان مواد محترقه در فضای مجازی برخورد جدی می شود .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و ایام پایانی سال، متاسفانه برخی افراد به دلایل مختلف و رسم‌های دیرینه اقدام به برپایی آتش می‌نمایند و گاهی از مواد منفجره نیز در این مراسمات استفاده می کنند، لذا به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی، پلیس فتا استان سمنان با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود شناسایی عاملان فروش مواد محترقه خطرناک و آتش‌زا در فضای مجازی را به صورت ویژه در دستورکار خود قرار داده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا اقدامات گسترده‌ای را در فضای سایبری به منظور تحقق، پیشگیری بهتر از درمان است را برای شناسایی سایت، وبلاگ‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی که اقدام به انتشار مطالب در خصوص روش ساخت، تبلیغ و عرضه مواد محترقه در فضای مجازی می‌نمایند را آغاز کرده است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان در راستای ضعف در آشنایی کاربران به قانون اظهار کرد: ایجاد وب‌سایت، پروفایل در شبکه‌های اجتماعی که اقدام به خرید و فروش مواد محترقه و منفجره می‌نمایند بر اساس قانون مجازات اسلامی مرتکب جرم گردیده و برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

این مقام سایبری سمنان افزود: فروشگاه‌های اینترنتی که این فرصت را در اختیار فروشندگان این محصولات خطرناک قرار دهند نیز آگاه باشند این عمل جرم بوده و برابر قانون مجازات لازم تعیین شده است.

این مقام مسئول در خصوص ایجاد درگاه‌های جعلی گفت: خریداران مواد محترقه در فضای مجازی اغلب نوجوانان و جوانان هستند و کلاهبرداران نیز با آگاهی از این موضوع  اقدام به ایجاد درگاه‌های پرداخت جعلی یا فیشینگ می‌نمایند و از این طریق با سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد حساب آنها را خالی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به خانواده ها توصیه کرد: خانواده‌ها همواره باید مراقب فرزندان خود و عملکرد آنها در فضای مجازی باشند و همراهی فرزندان در این فضا مورد تاکید بوده و با توجه به تبعات منفی در خصوص خرید این مواد خطرآفرین همواره مراقب عملکرد و رفتار مجازی فرزندان خود بوده و به هیچ عنوان اجازه فعالیت در این حوزه را به آنها ندهند. 

سرهنگ صادقی گفت: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir در اختیار کلیه کاربران قرار داشته و با توجه به نیازمندی خود می‌توانند از محتوای کاربردی بارگذاری شده در وب سایت بهره بگیرند ضمنا کاربران در صورت مواجهه با صفحات دارای محتوای مجرمانه می‌توانند آن را در بخش ثبت گزارش مردمی وب سایت، با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط