رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 19:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 147315

کلاهبرداری با شیوه پرداخت بیعانه در سایت دیوار ادامه دارد

1

رئیس پلیس فتا کرمان خاطر نشان کرد: کلاهبرداری با شیوه پرداخت بیعانه در سایت دیوار ادامه دارد و شهروندان در خریدهای اینترنتی خود مراقب باشند . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر گفت: شاکی که با دردست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر کلاهبردارى از سایت دیوار تحت عنوان پرداخت بیعانه به مبلغ 2 میلیون ریال ، موضوع به صورت ویژه  در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه خود در خصوص نحوه کلاهبردارى صورت گرفته بیان داشت‌، فردی با درج آگهی با قیمت وسوسه انگیز خودرو در سایت دیوار با شخص آگهی دهنده تماس برقرار می‌نماید، که فروشنده از خریدار تقاضای مبلغی بابت بیعانه تقاضای می‌کند و پس از دریافت مبلغ مربوطه تلفن همراه خود را خاموش و دیگر پاسخگو نمی‌باشد.

سرهنگ امین یادگارنژاد ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا  پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و تخصصی و اخذ دستور قضایی  توانستند عامل کلاهبردار  را  که در مخفیگاهش مخفی شده بود شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی به شهروندان هشدار داد و گفت: سودجویانی هستند که با درج آگهی جعلی  با قیمت‌های وسوسه انگیر  اقدام به کلاهبرداری می کنند،  به هیچ عنوان به این گونه آگهی ها اعتماد نکنند از کسانی خرید نمایند که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد

وی تاکید کرد: از پرداخت هرگونه وجهی تحت عنوان بیعانه یا هزینه نگهداشت محصول پرداخت نکنید.‌، تا زمانی که جنس مورد نظر خود را دریافت نکرده‌اید. همچنین در قبال دریافت کالا از فروشنده درخواست رسید نمایند تا اگر کالا، مسروقه بود بتواند به راحتی فرد فروشنده را معرفی کرده وعلیه وی شکایت کنند.

سرهنگ امین یادگار نژاد در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط