رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 147319

خرید امن را با رعایت توصیه های پلیس فتا تجربه کنید 

هشدار

سرپرست پليس فتا سیستان و بلوچستان  اظهار داشت : خرید امن را با رعایت توصیه های پلیس فتا تجربه کنید.   

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ حسن کیخا سرپرست پلیس فتا سیستان و بلوچستان  در تشریح این خبر گفت:  از آنجایی که هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست لذا شهروندان عزیز می‌بایست در مواجهه با تبلیغات جذاب اینترنتی مراقب بوده و صرفا به ظواهر این‌گونه تبلیغات رنگارنگ اکتفا نکنند.

سرهنگ کیخا افزود: مهم‌ترین موضوع جهت انجام خرید از فروشگاه‌های اینترنتی، بررسی اصالت و اعتبار سایت فروشگاهی است که در حال حاضر این اعتبار سنجی به واسطه مرکز توسعه و تجارت الکترونیک و با اعطای نماد اعتماد الکترونیک (enamad) به سایت‌های فروشگاهی دارای مجوز فعالیت انجام می‌گیرد.

وی در خصوص جعل صفحات پرداخت آنلاین نیز گفت: با توجه به معافیت تراکنش‌های زیر ۱۰۰ هزار تومان از دریافت رمز پویا جهت انجام خریدهای اینترنتی، کاربران می‌بایست توجه به مقوله جعل صفحات بانکی را همچنان مدنظر قرار داده و مراقب باشند از رفتن به لینک‌های ناشناسی که در سایت های مختلف ارایه شده خودداری کنند و حتی المقدور جهت انجام خریدهای زیر ۱۰۰ هزارتومان هم از رمز پویا استفاده کنند.

این مقام مسئول در خصوص ارائه بسته‌های نرم افزاری که تحت عناوین تصاویر یا اپلیکیشن‌های مرتبط ارائه می‌شود، افزود: در مناسبت‌های مختلف آیینی- مذهبی ممکن است مجرمان سایبری با تحریک احساسات و با هدف سوء استفاده، اقدام به ارائه فایل‌ یا بسته نرم افزاری آلوده به بدافزار که می‌تواند زمینه ساز نقض حریم خصوصی گردد، می کنند . لذا هموطنان نسبت به دریافت فایل‌ها از منابع نا معتبر دقت لازم را داشته و در هنگام نصب این گونه نرم افزارها از دادن مجوز دسترسی‌های مشکوک خودداری کنند.

سرپرست پلیس فتا سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا آماده ارائه مشاوره در زمینه فضای مجازی به شهروندان می‌باشند، اظهار کرد: کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط