رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 11:02
تنظیم اندازه قلم

پ

1:01
کد خبر: 147348

شناسایی ایجاد کننده چالش عکس غیر اخلاقی در فضای مجازی

کلاهبرداری با انتشار تصاویر خصوصی

رئیس پلیس فتا استان اذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری فرد انتشار دهنده چالش عکس غیر اخلاقی در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت:افرادی که باعث بر هم زدن نظم و امنیت فضای مجازی می شوند متخلف محسوب شده و طبق قانون با این افراد برخورد می شود.

پایگاه خبری پلیس فتا: سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان اذربایجان شرقی در تشریح این پرونده اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه شکایت مبنی بر  تهدید و اخاذی در شبکه اجتماعی ، پرونده اولیه تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار پلیس قرارگرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به اظهارات مطرح شده توسط شاکی و با بررسی ‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط  کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی و ایجاد چالش عکس با اخذ اطلاعات شخصی شاکی قصد سوء استفاده از تصاویر و اخاذی از وی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی را داشته است.

سرهنگ محمودی بیان داشت:  با بررسی ادله موجود و مستندات جمع‌ آوری شده، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و پس از اخذ دستور مقام قضایی دستگیر شد.

شایان ذکر است پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌ توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌ های سایبری، لینک ثبت گزارش‌ های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌ های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط