رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 11:03
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 147351

مغازه حلیم فروشی راز مجرم اینترنتی را برملا کرد

کلاهبرداری

رئيس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداري رايانه اي خبرداد واز شهروندان خواست با وجود باز بودن بسترفضای مجازی، احتیاط بیشتری نسبت به فعالیت در این زمینه داشته باشند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه خانمی که مدعی شده بود با فروش اینترنتی یک دستگاه موبایل خود در سایت دیوار، مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود : شاکی در اظهارات خود بیان داشت که قصد فروش گوشی آیفون خود را از طریق سایت دیوار داشتم و پس از درج آگهی در سایت مذکور، فردی با من تماس گرفت و خواهان خرید آن شد . سرانجام دبا هم به توافق رسیدیم و تصویری از انجام تراکنش مالی و انتقال وجه را از طریق شبکه اجتماعی واتساپ برایم فرستاد و همان لحظه با ارسال پیک موتوری، گوشی را از من گرفت و من هم بدون بررسی حساب بانکی و دیدن تصویر انتقال وجه گوشی را به پیک دادم اما بعداً متوجه شدم که هیچ پولی به حسابم واریز نشده و رسید جعلی می باشد.

سرهنگ کاظمی ادامه داد: با توجه به اینکه متهم هیچ ردی از خود برجای نگذاشته بود؛ مأموران پلیس تحقیقات خود را در محل تردد پیک تا مقصد تحویل کالا آغاز کردند و با تحقیق از کسبه محل ، هویت متهم مشخص شد که او از مغازه حلیم فروشی نیز خرید انجام داده است. 

این مقام مسئول گفت : با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که متهم دارای چندین فقره سابقه جلب و تحت تعقیب در اقصی نقاط کشور بوده و دارای چندین حساب بانکی است  که اکثر آنها از سوی مراجع مختلف مسدود می باشد. 

این مقام سایبری گفت : طبق تجسس های کارآگاهان سایبری، متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد؛ متهم در اعترافاتش عنوان داشت که با برنامه ریزی دقیق اقدام به خرید کالا در سایت های درج اگهی فروش می کردم و با فرستادن پیک و اشرافیت کامل،  محل تمام ترددها را زیر نظر داشتم و فکر نمی کردم در دام پلیس بیفتم.در نهایت  پرونده برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطر نشان کرد: شهروندان در نظر داشته باشند با وجود باز بودن بستر فضای مجازی و ورود هر کاربری در این بستر لازم است با احتیاط بیشتری نسبت به فعالیت در این زمینه داشته باشند. کارشناسان فضای سایبری  با قدرت در حال رصد و شناسایی مجرمان اینترنتی و تحویل به مراجع قضایی هستند و با احکام مناسبی که در راستای جرائم سایبری اتخاذ شده است، امیدواریم روز به روز این تهدیدات در فضای مجازی کمتر شود .
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط