رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 11:03
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 147353

شناسایی و احضار انتشاردهندگان اخبار کذب کرونا در شبکه‌های اجتماعی

شناسایی و احضار انتشاردهندگان اخبار کذب کرونا در شبکه‌های اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان  یزد از شناسایی انتشاردهندگان اخبار کذب مربوط به ویروس کرونا در شبکه های اجتماعی خبر داد و خاطر نشان کرد پلیس فتا با انتشاردهندگان هرگونه شایعات درباره ویروس کرونا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برخورد جدی خواهد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر اظهار داشت: تعداد 8 نفر از کاربرانی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار اخبار کذب در حوزه ویروس کرونا کرده بودند مورد شناسایی قرار گرفتند و به اداره پلیس احضار شدند.

وی افزود: بعضی کاربران فضای مجازی در قالب لطیفه یا دغدغه و نگرانی اقدام به انتشار محتوا در قالب متن، صوت یا ویدیو در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند که انتشار آنها توسط کاربران با توجه به شرایط حاکم در فضای مجازی و حقیقی باعث تشویش اذهان عمومی شده و در پی آن برخوردهای قضایی و امنیتی  را در پی دارد.

این مقام انتظامی افزود: کاربران شبکه‌های اجتماعی با خودداری از انتشار کورکورانه اخبار مربوط به ویروس کرونا در فضای مجازی، زنجیره گسترش شایعات مخرب در این باره را قطع کنند، چون اینگونه اخبار باعث تضعیف کادر درمان و تضیف روحیه بیماران شده و در‌پی آن کنترل این ویروس به مراتب در هر شرایطی تحت الشعاع قرار می گیرد. 

سرهنگ ابوطالبی از کاربران خواست: منبع و صحت اخبار در مورد ویروس کرونا را بررسی کنند و همچنین از انتشار اخبار، شایعات و فیلم‌های مربوط به ویروس کرونا در فضای مجازی خودداری نمایند زیرا پلیس فتا با انتشاردهندگان هرگونه شایعات درباره ویروس کرونا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برخورد جدی خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: از عموم مردم تقاضا داریم اخبار مربوط به کرونا را فقط از رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر دنبال کنند، زیرا شایعات در خصوص ویروس کرونا در حوزه جنگ نرم با انگیزه ایجاد دلهره بین مردم و بر هم زدن نظم جامعه منتشر می‌شود. 

وی در پایان گفت: کاربران در صورت مواجه با اخبار کذب و تخلفات رایانه‌ای جهت اطلاع‌رسانی جرایم در فضای مجازی می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری قسمت گزارش مردمی اعلام کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط