رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 10:33
تنظیم اندازه قلم

پ

0:57
کد خبر: 147370

پیامک و تماس های ناشناس را جدی بگیریم

عکس

رییس پلیس فتا ضمن هوشیاری هموطنان در نگهداری ازاطلاعات شخصی و بانکی خود، از آنان خواست تا تصویر مدارک هویتی و عکس های خود را به هیچ وجه در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ موالی رئیس پلیس فتا استان قم با اعلام این خبر گفت: در پی گزارشات مردمی واصله به پلیس فتا، مشخص شده است  که کلاهبرداران با سوء استفاده از شرایط پیش آمده و حضور مردم در خانه ها و به وجود آمدن مشکلات مالی با آگهی های تقلبی قصد سوء استفاده از اطلاعات هویتی آنها را  دارند.
این مقام سایبری ادامه داد: با اقدامات و بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که بعضی شیادان طی تماس تلفنی با شهروندان یا ایجاد ارتباط در کانال ها و گروه های مربوط به شبکه های مجازی،  به بهانه های مختلف از مردم می خواهند پیامکی که به گوشی آنها ارسال می شود را برای کلاهبردار قرائت کنند و طی این فرایند به اطلاعات حساب قربانیان دسترسی پیدا می کنند.

این مقام انتظامی ضمن هوشیاری هموطنان در نگهداری ازاطلاعات شخصی و سکونتی، از آنان خواست تا تصویر مدارک هویتی و عکس های خود را به هیچ وجه در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند. 

وی به شهروندان و کاربران اینترنتی توصیه کرد: مردم بایستی همیشه  این نکته را مدنظر قرار دهند که شبکه‌های اجتماعی مکان امنی برای ارسال اطلاعات هویتی و کسب اعتماد نمی‌باشد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط