رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 10:33
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 147372

برندگانی که بازنده می شوند

عکس

رئیس پلیس فتا استان قم از افزایش کلاهبرداری های تلفنی و پیامکی در بین هم میهنان خبر داد و خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم  که به هیچ عنوان، به این‌گونه تماس‌ها و پیامک‌ها اعتنایی نکنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ موالی رئیس پلیس استان قم در تشریح ابن خبر اظهار داشت: طی گزارشات واصله به پلیس فتا، ترفندهایی مثل برنده خوش‌شانس مسابقات رادیویی و تلویزیونی، سفر هدیه به زیارت اماکن مقدس، موفقیت در قرعه‌کشی بانک‌ها و موسسات مالی مواردی هستند که کلاهبرداران تلفنی جهت فریب مال باختگان از آن استفاده می‌کنند. 

این مقام سایبری افزود: این شیادان به قدری مسلط و به طرق مهندسی اجتماعی حرفه‌ای عمل می‌کنند که اقشار مطلع و تحصیلکرده جامعه هم ممکن است مورد فریب آنها واقع شوند.در بیشتر موارد این کلاهبرداران با جعل عناوینی فریبنده، از طریق تلفن همراه یا پیامک با مالباختگان ارتباط اولیه را برقرار می‌کنند یا ممکن است از قربانی اطلاعات هویتی و شناسنامه ای درخواست کنند و یا از او بخواهند کدی را که به گوشی وی ارسال می شود را برای کلاهبردار قرائت کند. 

سرهنگ موالی ضمن هوشیاری مردم مبنی بر عدم در اختیار قرار دادن اطلاعات پیامکی خود به دیگران، بیان داشت: از کاربران خواستاریم تا به هیچ وجه  کدی که از طریق شبکه های اجتماعی به گوشی آنها ارسال می شود را برای کسی قرائت نکنند، چرا که ممکن است به روش های مختلف از آن سوء استفاده شود. 

سرهنگ موالی به شهروندان توصیه کرد: در صورت دریافت پیامک های مشکوک و تماس های تلفنی تحت عناوینی همچون جایزه یا برنده شدن و موارد مشابه، به هیچ وجه اعتماد نکنند و به هیچ وجه فریب پیام ها و تماس های این چنینی را نخورند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط