رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 10:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 147389

اعتمادهایی که حساب را خالی می کند

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی در کرمان خبر داد و خاطر نشان کرد: اعتماد در فضای مجازی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای افراد به وجود آورد.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه فردی به این پلیس که با در دست داشتن مرجوعه قضایى، درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی خود را داشت، رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. 

وی افزود: طی تحقیقات تخصصی و فنی به‌عمل آمده از شاکی مشخص شد که متهم با جلب اعتماد وی اقدام به اخذ مشخصات کارت بانکی نموده و با فعال کردن رمز دوم کارت بانکی در چندین مرحله  اقدام به خرید اینترنتی به مبلغ سه میلیون و دویست هزار ریال  از حساب قربانی  کرده است.

سرهنگ یادگارنژاد ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا  پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و تخصصی و اخذ دستور قضایی  توانستند فرد کلاهبردار را مورد شناسایی قرار دهند و با دستور مراجع قضایی دستگیر کنند.

این مقام  انتظامی با بیان تغییر دادن دوره ای رمز کارت در مقاطع زمانی مختلف، از شهروندان خواست: کارت بانکی خود را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورت قرار دادن اطلاعات بانکی در مواقع ضروری به دیگران، حتما در اولین فرصت اقدام به تغییر رمز خود نمایند وضمن  فعال کردن سامانه پیامکی امنیت اطلاعات خود را در فضای مجازی حفظ کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان خاطر نشان کرد: شهروندان به این نکته توجه داشته باشند به راحتی به افراد در فضای مجازی اعتماد نکنند زیرا که این اعتماد در فضای مجازی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای افراد به وجود آورد.

این مقام مسئول گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط