رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-27 08:34
تنظیم اندازه قلم

پ

1:05
کد خبر: 147394

هتک حیثیت اینترنتی به علت اختلافات خانوادگی

هتک حیثیت

رئیس پلیس فتا استان گیلان از شناسایی یک فقره  پرونده مربوط به هتک حیثیت در فضای مجازی خبر داد و خاطر نشان کرد: مرتکبان تخلفات در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی با قانون و دادگاه سروکار خواهند داشت و قانون از جرم آن‌ها چشم‌ پوشی نمی‌کند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ پورمستمند، رئیس پلیس فتا استان گیلان در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه خانمی به اداره پلیس که مدعی شد از طریق پیام رسان تلگرام مورد هتک حیثیت قرار گرفته است ، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پی‌جویی های فنی و پلیسی، عامل نشر اکاذیب و هتک حیثیت شاکیه در تلگرام مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی با مقام قضایی  دستگیر شد.

سرهنگ پورمستمند گفت: متهم که‌ برادرزاده شاکی بود، با مشاهده مدارک و مستندات صراحتاً به بزه انتسابی خود اقرار کرد و انگیزه خود از این کار مجرمانه را خصومت شخصی نصبت به عمه خود بیان داشت. در نهایت متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد.

رییس پلیس فتا گیلان ضمن هشدار به کسانی که با آبرو و حیثیت دیگر کاربران بازی می‌کنند، بیان داشت: فضای مجازی مکان مناسبی برای حل کردن اختلافات خانوادگی و همچنین انتقام جویی نیست، مرتکبان این تخلفات در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی با قانون و دادگاه سروکار خواهند داشت و قانون از تخلف آن‌ها چشم‌ پوشی نمی‌کند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: کاربران درصورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط