رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 10:26
تنظیم اندازه قلم

پ

0:54
کد خبر: 147395

ضرر و زیان همشهریان گیلانی با جعل و کپی کارت بانکی

جعل و کپی کارت بانکی

رئیس پلیس فتا استان گیلان بر لزوم دقت بیشتر هم‌وطنان عزیز در استفاده از کارت عابر بانک با توجه به افزایش سرقت‌ به‌ شکل جعل و کپی کارت بانکی(اسکیمر)تأکید کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتا استان گیلان در تشریح این خبر اظهار داشت: کلاهبرداران در قالب فروشندگان سیار و موارد مشابه دیگر با استفاده از دستگاه‌های جعل و کپی کارت بانکی اقدام به  کپی کارت بانکی شهروندان و سپس اقدام به خالی نمودن حساب بانکی مالباختگان می‌نمایند.

رییس پلیس فتا گیلان افزود: اخیرا کلاهبرداران با توجه به تقاضای زیاد خرید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، اقدام به ارائه برخی از این کالاها و سپس جعل و کپی کارت بانکی می نمایند. متاسفانه در این خصوص مبالغ بسیار زیادی از حساب همشهریان عزیز برداشت شده است. 

سرهنگ پورمستمند از شهروندان خواست جهت استفاده از دستگاه‌های پایانه فروش (Pos) کارت‌های بانکی را در اختیار فروشنده قرار ندهند و شخصا رمز کارت اعتباری خود را وارد کنند. 

گفتنی است، پلیس فتا از کاربران می‌خواهد تا در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها ازجمله اخبار و حوادث سایبری مطلع شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط