رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-12-29 12:32
تنظیم اندازه قلم

پ

2:57
کد خبر: 147406

حساسیت و توجه به لایه پنهان فضای سایبر و اقدامات آفندی و پدافندی سایبری باید در دستورکار پلیس فتا باشد

پلیس

گروه استان ها، خراسان رضوی – شانزدهمين كميسيون فصلي پليس فتا استان خراسان رضوي با حضور سردار فرماندهي محترم انتظامي استان و معاونين و روساي پليس هاي تخصصي در حالي برگزار شد كه جاي مرحوم روانشاد حضرت حجت الاسلام والمسلمين تقوي مقدم رياست محترم عقيدتي سياسي ف. ا. استان سبز بود

به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا روز گذشته با حضور سردار فرماندهی انتظامی استان و جمعی از معاونین و روسای پلیس های تخصصی واقع در سالن جلسات حضرت امام رضا(ع) دفتر فرماندهی انتظامی استان شانزدهمین کمیسیون فصلی  فتا برگزار شد.
هدف و دستورکار این کمیسیون اتخاذ تدابیر و رهنمون های سردار فرماندهی انتظامی استان پس از استماع شرح گزارش عملکرد 12 ماهه  گذشته فتا استان،‌ اجرای مصوبات کمیسیون قبلی و ‌تبیین  ماموریت های راهبردی سال  99 بوده است.
سرهنگ جهانشیری با تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) و گرامی داشتن یاد و خاطره  زنده یاد مرحوم تقوی مقدم ، ضمن گزارش عملکرد 12 ماهه  سال جاری (98) پلیس فتا استان گفت:  وقوع جرایم نسبت به مدت مشابه در سال قبل(97)  با 67 با درصد رشد همراه بوده که از این مقدار دو سوم سهم مرکز استان و یک سوم در شهرستانهای استان اتفاق افتاده است گفتنی است 83 درصد سهم وقوع جرایم در حوزه اقتصادی ،  10 اخلاقی و 7 درصد مابقی جرایم بوده است.
سرهنگ جهانشیری با اشاره به اجرایی شدن رمز پویا توسط بانکها به کاهش چشمگیر پرونده های فیشینگ اشاره کرد و گفت: الزام آور بودن استفاده از رمز پویا به کاهش پرونده های فیشینگ انجامید  ولیکن کلاهبرداران سایبری این حوزه با تغییر مسیر خود شگردهای دیگری را جهت دستیابی به اهداف سوء و کلاهبردارانه نظیر سایت های واسط اعم از دیوار، شیپور و ...را جایگزین نموده اند که برنامه های پیشگیرانه تبیین  لذا توجه شهروندان به توصیه های پلیس، هوشیاری و آگاهی هموطنان در خریدها و سفارشات اینترنتی بسیار مهم و در پیشگیری از جرایم مثمر ثمر خواهد بود.
در ادامه سردار فرماندهی انتظامی استان ضمن اعلام خرسندی از عملکرد پلیس فتا استان اقدامات انجام شده را کارآمد و اثر بخش خواند و انتظار کاهش شیب تند جرایم در حوزه فضای مجازی را منوط به عزم و اراده همه دستگاه‌ها در اطلاع رسانی و پیشگیری بویژه پلیس فتا دانست .
سردار تقوی با تسلیت شهادت اما موسی کاظم (ع) به همه هموطنان عزیز گفت: همه ساله در این ایام شاهد صفای قدم زائرین و مجاورین و بویژه در ایام سوگواری با تسلیت ویژه به علی ابن موسی الرضا (ع) رهسپار بارگاه منور رضوی بوده ایم ولیکن سلامتی هموطنان ایجاب می کند جهت حفظ سلامتی شهروندان با قطع زنجیره اپیدمی ویروس و تبعیت ازدستورات بهداشتی به کمک مسئولین و مدافعین بهداشتی شتافته و تسلیت خود را از راه دور بفرستیم.
این مقام ارشد انتظامی در تبیین برنامه های سال 99 گفت: اجرای موفقیت آمیز ماموریت ها منوط به همگرایی واحدهای پلیس بوده و از تمامی معاونین و روسای پلیس های تخصصی انتظارمی رود جهت هم گرایی و هم افزایی بیشتر از جزیره ای عمل نمودن پرهیز نمایند. دیگر موارد تدبیری ابلاغی مانند: اشراف اطلاعاتی بر حوزه سایبری استان، ارتقای توان تخصصی کارکنان فتا، جذب نیروی انسانی متخصص، اشراف بر اقدامات فرانرم در فضای سایبر له یا علیه ناجا، توجه به صیانت و حفاظت از کارکنان و رعایت مقررات در اقدامات عملیاتی و بهره گیری از تجهیزات، حساسیت و توجه به لایه پنهان این فضا و اقدامات آفندی و پدافندی سایبری، توجه به اولویت برنامه‌ها درسال 99 را نیز اشاره و تاکید بر اجرا و توجه به این موضوعات را داشتند.
سردار در انتها شهروندان را ولی نعمتان و سرمایه های اجتماعی پلیس نامید و با تاکید بر کسب رضایت حداکثری شهروندان توسط پلیس ؛ نسبت به اجرای وظایف پلیس  در چهارچوب قانون تاکید نمود و با آرزوی سلامتی برای یکایک هموطنان عزیز،  فقدان مرحوم روانشاد حضرت حجت الاسلام والمسلمین تقوی مقدم را تسلیت گفت و آرزوی سالی پر برکت توام با سلامتی برای همه جهانیان داشت.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط